امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 7182
تاریخ انتشار: 3:29 ب.ظ - یکشنبه 2014/10/19
چاپ این نوشته
Share

عضو خبرگان رهبری در توصیه هایی به مبلغان خاطرنشان کرد: در بیان احکام دینی نباید به گفتن اکتفا شود بلکه باید عملی بوده و از طرفی این احکام در قالب امثال حکایات برای مخاطبان بیان شود.

به گزارش مباحث به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله سید علی اکبر قریشی،در گردهمایی مبلغان استانهای شمال غرب کشور، با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) در روایتی می فرمایند،پروردگارا به جانشینان من رحمت کن، وقتی  از حضرت پرسیدند یا رسول الله(ص) جانشینان شما  چه کسانی هستند پیامبر فرمودند کسانی هستند که بعد از من طریقه سنت و راه من را ادامه می‌دهد.

وی افزود: دعای پیامیر دعای مقبوله است و از درگاه خداوند رد نمی‌شود کسی که مبلغ و مروج دین هست مشمول دعای ایشان می گردد.

عضو خبرگان رهبری، با اشاره به روایاتی از امام صادق(ع) اذعان داشت: روز قیامت خون های شهیدان با مرکب‌های علما توزین و همراه می‌شود،  علما با قلم های خود دین را حفظ می‌کنند و فرهنگ ایثار و شهادت را تبلیغ و شهیدان را تربیت می‌کنند.

وی افزود: مبلغان باید به دلیل این امر خطیر به درگاه خداوند شکرگزاری کنند، درک تبلیغ دینی نیازمند اهتمام جدی و شکرگزاری از درگاه خداوند است.

آیت الله قریشی، در ادامه در توصیه هایی به مبلغان خاطرنشان کرد: بیان احکام دینی نباید به گفتن اکتفا شود بلکه باید عملی بوده و از طرفی  این احکام در قالب حکایات برای مخاطبان بیان شود.

وی با بیان این مطلب که مبلغان در سخنرانی‌ها باید از موعظه و آیات الهی بهره بگیرند اذعان داشت: چنانچه مبلغ در امر تبلیغ دین اسلام از آیات و موعظه‌های دینی استفاده نکند دچار خسران می گردد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها