امروز: یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱
کد خبر: 7146
تاریخ انتشار: 9:15 ق.ظ - شنبه 2014/10/18
چاپ این نوشته
Share
امام جمعه موقت کاشان:

امام جمعه موقت کاشان گفت: عزاداری که آمریکا و مزدورانش در منطقه و برخی نفوذی‌های استکبار در داخل از آن باکی نداشته باشند عزاداری مورد قبول به شمار نمی‌آید.

به گزارش مباحث به نقل از ایمنا، حجت‌الاسلام سید محمد حسین بنی هاشمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلی حضرت بقیه ‌الله ‌الاعظم(عج) این شهرستان، با تقدیر از تلاش‌های هیئات مذهبی در ایام ماه محرم برای زنده نگه داشتن نام اباعبدالله‌الحسین(ع) اظهار داشت: عزاداری هم مانند نماز و سایر عبادات ممکن است در صورت عدم رعایت برخی اصول و موازین مورد قبول واقع نشود.
وی خاطرنشان کرد: آن عزاداری که از مسیر امام حسین(ع) دور باشد و دشمن را نترساند عزاداری واقعی محسوب نمی‌شود.
به گفته امام جمعه موقت کاشان، عزاداری که آمریکا و مزدورانش در منطقه و برخی نفوذی‌های استکبار در داخل از آن باکی نداشته باشند عزاداری مورد قبول به شمار نمی‌آید.
وی با بیان اینکه سنت عاشورا رشادت، شهادت و ظلم‌ستیزی است بیان داشت: امام حسین(ع) مظهر، الگو و اسوه‌ایی برای مبارزه با ظالم و ستمگر زمان است.
حجت الاسلام بنی‌هاشمی، با تأکید بر اینکه عزاداری‌ها باید طوری تنظیم شود که آمریکا از آن بترسد گفت: یزید کنونی اوباما، سران کشورهای اروپا و سایر مستکبران دنیا هستند که البته در حال حاضر نیز حرفی برای گفتن ندارند.
وی، توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در کنار احیای شعائر حسینی مهم دانست و افزود: در کنار پرچم‌های سیاه و بیرق‌های متعدد عزاداری باید مطالبی در امر به معروفات و نهی از منکرات درج شود.
خطیب نماز جمعه کاشان، بدحجابی و چشم‌چرانی را از جمله گناهان مبتلا به جامعه کنونی قلمداد کرد و گفت: می‌توان با عرضه حدیث‌هایی در مجالس عزاداری در مذمت این دو گناه در جهت اصلاح جامعه اسلامی به عنوان یکی از اهداف قیام حسینی گام برداشت.
وی با بیان اینکه شیعه در طول تاریخ ظلم‌های زیادی و ستمگران بسیاری مانند یزید و حجاج بن یوسف مشاهده کرده است، افزود: با پروراندن گروه‌های تروریستی مانند داعش، طالبان، دامس و انداختن آنها به جان شیعیان نمی‌توانند ما را از مکتب حسینی جدا سازند و تسلیم مسیر باطل کنند چراکه همواره ذلت از پیروان اهل‌بیت به دور است.
حجت الاسلام بنی‌هاشمی، همچنین به مسوولان هیئت‌های مذهبی برای رعایت بخشنامه‌های اداره تبلیغات اسلامی کاشان توصیه کرد.
وی سپس چند نکته را به سخنران و وعاظ مجالس سوگواری سالار شهیدان متذکر شد و گفت: برخی سخنرانان حق انقلاب را ادا نمی‌کنند و نسبت به نظام، نماز جمعه و ولایت فقیه بی‌تفاوت هستند و در قبال ظلم‌کنندگان به انقلاب خنثی رفتار و در مجالس خود تنها به بیان برخی دستورات و ارزش‌های اخلاقی اکتفا می‌‌کنند.
امام جمعه موقت کاشان، با تأکید بر اینکه اسلام دارای ابعاد اخلاقی، اقتصادی و حتی سیاسی است، افزود: در اسلام سیاست برخورد و ذلیل کردن دشمن نیز وجود دارد و سخنرانان باید زمانی که پشت تریبون قرار می‌گیرند پشت دشمن را بلرزانند و به جوانان روح حماسی منتقل کنند.
وی، همچنین به مداحان توصیه کرد با مطالعه دقیق مقاتل معتبر، از بیان برخی مطالب ضعیف و بعضا بدون اساس که به طور صرف برای تحریک احساسات مخاطبان است پرهیز کنند و با تکیه بر بعد حماسی و اخلاقی واقعه عاشورا از کاربرد اشعار و واژه‌های وهن‌آمیز نسبت به شیعه اجتناب ورزند./۱

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها