امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 6142
تاریخ انتشار: 8:45 ق.ظ - شنبه 2014/09/13
چاپ این نوشته
Share

مدیر مرکز تخصصی حقوق و قضای اسلامی گفت: هیچ زمانی مانند امروز نیاز به حضور مراکز تخصصی در بین مجموعه حوزه های علمیه نبوده ، امروز با توجه به شرایط زمانی و مکانی باید این مراکز تقویت شوند .

گزارش پایگاه خبری مباحث  به نقل  ازخبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین رفعتی در مراسم آغازسال تحصیلی موسسه پژوهشی –آموزشی مذاهب اسلامی  و تودیع  و معارفه این موسسه که در سالن اجتماعات این موسسه برگزار شد ضمن سخنانی اظهارداشت: یکی از توفیقات طلبگی حضور در کلاس درسی است که شاگردانش افتخار به شاگردی امام صادق (ع) را دارند .

وی در ادامه  با اشاره به کلامی از امام صادق (ع) افزود: کسانی که علاقمند به اهل بیت(ع) هستند یا باید معلم باشند یا دوستدار علم، و کسانی که مشغول تحصیل در حوزه های علمیه و مراکز تخصصی می باشند از جایگاه بالایی برخوردار هستند.

مدیر مرکز تخصصی حقوق و قضای اسلامی بیان داشت: طلاب و فضلای که در مراکز تخصصی شاغل به تحصیل هستند از توان علمی بالایی برخوردا می باشند  که می توان با برنامه ریزی دقیق از توان پاسخ گویی به شبهات از آنها استفاده کرد.

حجت الاسلام  والمسلمین رفعتی در ادامه با تحلیلی از اوضاع جهان اسلام ابراز داشت: امروزه صد ها شبکه بر ضد تشیع، بصورت شبانه روزی شبهه و دروغ پرانی می کنند که باید با تقویت مراکز تخصصی به این هجمه ها پاسخ گفت .

مشاوره مدیرحوزه های علمیه تصریح کرد: بدعت های که در بین مذاهب و القای شبهات به وجود می آیند و همچنین فرقه های نوظهور از دغدغه های اساسی است  که باید افرادی برای پاسخگویی به این شبهات تربیت شوند.

وی افزود: علما سنگر بانان دین هستند؛ و رشته مذاهب اسلامی می تواند با پشتوانه علمی دقیق پاسخگوی شبهات را داشته باشد  .

استاد حوزه با اشاره به ضرورت راه اندازی و تقویت مراکز تخصصی افزود: هیچ زمانی مانند امروز نیاز به حضور مراکز تخصصی در بین مجموعه حوزه های علمیه نبوده ، امروز با توجه به شرایط زمانی و مکانی باید این مراکز تقویت شوند .

انتهای پیام

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها