امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 6086
تاریخ انتشار: 11:00 ق.ظ - شنبه 2014/09/13
چاپ این نوشته
Share
هشدار رییس جامعه‎المصطفی

رییس جامعه‎المصطفی تبدیل کردن اختلافات بین شیعه و سنی به عنوان اولین و مهمترین مسئله جهان اسلام از جمله طرح‎های بزرگ غربیان بود که با ایجاد گروه‎های تندرو بر این مسئله دامن زدند.

گزارش پایگاه خبری مباحث  به نقل  ازخبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین  علیرضا اعرافی، در همایش مبارزه شهید حجت‎الاسلام والمسلمین سیدعارف حسینی با صهیونیسم و تکفیری‎گری که در مدرسه عالی امام خمینی(ره) قم برگزار شد، گفت: حکمت و عقلانیت و تفکر و اندیشه، ایمان و جهاد وشهادت و رهبری از امتیازات تشیع است.

وی افزود: صبر، یکی از مهمترین ویژگی‎های مومنان در اسلام است و در قرآن نیز اشارات بسیاری به مسئله صبر و اهمیت آن در شکل گیری شخصیت دینی فردی و اجتماعی، صورت گرفته و بیش از ۱۰۰بار در قرآن از عنوان صبر و مقاومت و استقامت سخن به میان آمده است.

رییس جامعه‎المصطفی تصریح کرد: در قرآن در داستان‌ها و قصص انبیای الهی نیز آمده است که این بزرگان چگونه امر به استقامت و صبر در مقابل مشکلات شدند.

وی افزود: فلز وجودی انسان عالم، فلزی بسیاری قوی و نشکن و مقاوم است که در مقابل هیچ گزند و آسیبی زنگ نمی‎زند و از بین نمی‎رود و با صبر از همه این مشکلات عبور می‏کند.

حجت الاسلام والمسلمین  اعرافی بیان کرد: صبر در دین به معنای صبر بر مشکلات، صبر بر معصیت و صبر  بر بلا است و در دو حوزه فردی و اجتماعی شکل گرفته است که ثمره صبر فردی جامعه، صبر اجتماعی است.

وی گفت: صبر دارای آثاربسیاری در دنیا و آخرت دارد؛ صبر اجتماعی و فردی باعث کمک و امداد غیبی می‎شود و برکات را به انسان منتقل می‎کند؛ وقتی این صبر در حوزه اجتماعی ایجاد شد، همیشه موانع سنگین و سخت از بین می‎رود.

این استاد حوزه بیان کرد: امام راحل یکی از بزرگترین نمونه‎های تاریخ در عرصه صبر و استقامت و قوت قلب و توکل بود، زیرا زمانی ایشان مهمترین تصمیمات را گرفت و دشمنان را منکوب کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد:  مهم این است که صبر درونی را تجربه کنیم و کسانی که این صبر را در مقابل گناهان تجربه کنند قطعا در مقابل دشمنان هم می‎تواند مقاومت کند.

وی گفت: شرایط جهان اسلام در این عصر بسیار حساس است و بیش از ۲۰۰ سال است که حکومت‌های اسلامی زیر سلطه غربیان قراردارند و اموال و امکانات و ذخایر آنها توسط آنها به تاراج می‎رود و آنها کاری از پیش نمی‎برند و بدتر آنکه مزدورانی در این کشورها هستند که به این غارت کمک می‎کنند.

این استاد حوزه بیان کرد: بیش از ۵۰ کشور اسلامی، بیش از ۶۰درصد از انرژی جهان را در اختیار دارند و بیش از نیمی از معادن و ذخایر زمین در این کشورهاست و بیش از یک و نیم میلیارد نفر از جمعیت زمین را به خود اختصاص داده‎اند ولی جای تاسف است که چگونه زیر سایه کشورهای غربی بوده و فقط به عنوان بازار مصرف آنها معرفی شده و به نوعی شهروند و انسان درجه ۲ گفته می‌شوند.

وی گفت: منطقه خاورمیانه که تجمع اصلی مسلمانان است امروزه مرکز تاراج کشورهای غربی است در حالی که این منطقه محل تولد بزرگترین تمدن‎ها به ویژه تمدن اسلامی است که بزرگترین تمدن عالم بود.

حجت الاسلام والمسلمین  اعرافی بیان کرد: متاسفانه با این همه ظرفیت، کشورهای اسلامی هنوز در شورای امنیت سازمان ملل متحد یک نماینده هم ندارند؛ ولی نباید فراموش کرد که امام راحل بود که در این فضای غربت‌زده با فریاد اسلام سربرآوردند و به دنبال از بین بردن فصل خزان جامعه اسلامی بودند؛ ایشان همه مسلمانان را به بیداری دعوت کردند؛ فریاد امام، فریاد علم‎گرایی، بینش، بصیرت، شجاعت و اعتماد به نفس و بیداری اسلامی بود.

وی گفت: شهید عارف حسینی هم فرزند این مکتب بود و با همین ایده در کشور پاکستان به بیدارگری دست زد؛ امام راحل فرمودند که فصل زمستان مسلمانان به پایان می‎رسد و ما هستیم که باید بهار را به جامعه خود هدیه کنیم.

این استاد حوزه افزود: آغاز این بیداری با امام راحل بود و دشمنان اسلام با درک این شرایط به دنبال ایجاد فتنه‎های فراوان برای مختل کردن این جریان بودند که فتنه داعش، در حال حاضر جزو آخرین این فتنه‎هاست.

حجت الاسلام والمسلمین  اعرافی خاطرنشان کرد: دنیای اسلام امروزه با چند چالش بزرگ را روبرو است که در تقابل چند طرح بزرگ استعمارگران قرار دارد؛ ارایه اسلام بدلی و لیبرالیستی برای بدنه جامعه روشنفکری و نخبگانی، ارایه چهره اسلام بدلی و متحجرانه، دو طرح بزرگی بودند که استعمارگران بر علیه مسلمانان به کار بستند.

وی گفت: تبدیل کردن اختلافات بین شیعه و سنی به عنوان اولین و مهمترین مسئله جهان اسلام از جمله طرح‎های بزرگ غربیان بود که با ایجاد گروه‎های تندرو در میان اهل تسنن و تشیع و ایجاد گروه‎های ضد تقریبی بر این مسئله دامن زدند.

این استاد حوزه تصریح کرد: نقشه پلید دیگر غرب برای کشورهای اسلامی، تجزیه کردن این کشورهااست؛ آنها به دنبال ایجاد ۱۰تا ۲۰کشور جدید هستند؛ آنها برای تضعیف کشورهای اسلامی برنامه دارند و به دنبال قدرتمندتر کردن اسرائیل هستند؛ رفتن جهان اسلام به سمت تجزیه و جنگ داخلی، از جمله برنامه‎های اصلی آنها است.

وی گفت: آنها در مناطقی از اروپا و آمریکا هم که میل و شوقی به اسلام دیدند، دست به اسلام هراسی زدند و شیعه هراسی و انقلاب هراسی را سرلوحه برنامه‎های خود قراردادند؛ آنها به دنبال آن هستند که نخبگان جهان اسلام را به سمت غرب بکشند؛ ‌نقشه‎های آنها برای ایران و عراق و پاکستان و افغانستان تمامی ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین  اعرافی در پایان بر لزوم توجه حوزویان به توسعه فعالیتهای علمی و فرهنگی و سیاسی و توسعه بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی تاکید کرد

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها