امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 6080
تاریخ انتشار: 10:30 ق.ظ - شنبه 2014/09/13
چاپ این نوشته
Share
دبیر جشنواره ملی ملکوت

دبیر جشنواره ملی ملکوت گفت: کتاب “قرآن شناسی” حضرت آیت‌الله جوادی آملی به عنوان یکی از کتاب‌های درسی دانشگاه‌ها در نظر گرفته می‌شود.

گزارش پایگاه خبری مباحث  به نقل  ازخبرگزاری «حوزه»، ابوالفضل خراسانی در کارگاه آموزشی معاونان فرهنگی ادارات کل تبلیغات اسلامی استان‌های کشور، در قم درباره چرایی اجرای طرح ملی ملکوت اظهار داشت: در دل طرح ملی ملکوت، جشنواره‌ای تعریف شده که این جشنواره بهانه‌ای است برای اینکه ما از طریق آثار حضرت آیت‌الله جوادی آملی با جوانان ارتباط برقرار کنیم.

وی تصریح کرد: براساس بررسی‌های انجام شده، حضرت آیت‌الله جوادی آملی یکی از شخصیت‌های محبوب جامعه دانشگاهی است، بنابراین ما به عنوان متولیان ترویج اندیشه‌های ایشان وظیفه داریم سازوکار این ارتباط و انتقال اندیشه‌ها را شکل دهیم.

دبیر جشنواره ملی ملکوت، کتاب “قرآن در قرآن” را محور اصلی این جشنواره ذکر کرد و افزود: در اولین جشنواره ملی ملکوت که سال گذشته با محوریت کتاب سیرت و صورت انسان در قرآن برگزار شد ۱۷۶ هزار نفر از جامعه دانشگاهی کشور شرکت کردند.

خراسانی با اشاره به منظومه فکری حضرت آیت‌الله جوادی آملی، تصریح کرد: کتاب مفاتیح الحیات معظم له تاکنون در بیش از یک میلیون تیراژ منتشر شده و به فروش رسیده است، در حالی که ایشان معتقد است این اثر حاشیه کار بنیاد علوم وحیانی اسراء است.

وی از انتخاب کتاب “قرآن‌شناسی” به عنوان یکی از آثار تدریسی در دانشگاه خبر داد و گفت: از طریق هماهنگی‌های انجام شده با نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگا‌ه‌ها، این کتاب که در دست چاپ است و به زودی منتشر می‌شود به عنوان متن درسی دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد.

دبیر جشنواره ملی ملکوت با بیان این که در جشنواره ملکوت بحث درآمدی مطرح نیست اظهار کرد: این کار برای ما هزینه‌های زیادی دارد و باور ما این است که در حوزه فرهنگ هر چه هزینه کنیم برای ما سرمایه است.

انتهای پیام

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها