امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 6050
تاریخ انتشار: 4:15 ب.ظ - پنج‌شنبه 2014/09/11
چاپ این نوشته
Share
مدیر حوزه علمیه استان قم:

مدیر حوزه علمیه استان قم با تاکید بر ضرورت مدارا با مردم، گفت: خداوند ستارالعیوب است و عیوب کسی را بازگو نمی‌کند و ما نیز باید عیوب و اسرار دیگران را بازگو نکنیم.

گزارش پایگاه خبری مباحث  به نقل  ازخبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمیناحمد فرخ فال، در جمع کارکنان مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، با تبریک میلاد با سعادت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) اظهار داشت: وظیفه ما است که برای سلامتی عزیزانی که محور جامعه هستند دعا کنیم و از اینجا شفای رهبر معظم انقلاب را از خداوند درخواست می‌کنیم.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه با اشاره به روایتی از امام رضا(ع) بیان کرد: مؤمن باید سه نشانه و خصلت را داشته باشد و اگر کسی آن‌ها را نداشته باشد، مؤمن نیست.

*تاکید بر حفظ اسرار دیگران

مدیر حوزه علمیه استان قم، “حفظ اسرار دیگران” را اولین خصوصیت مومنین ذکر کرد و ادامه داد: خداوند ستارالعیوب است و عیوب کسی را بازگو نمی‌کند و ما نیز باید عیوب و اسرار دیگران را باز گو نکنیم.

وی با بیان این که امیرالمؤمنین(ع) می‌فرماید که سینه مؤمن و خردمند صندوقچه اسرار است، افزود: امروز در حوزه‌های علمیه دو جا صندوقچه اسرار طلاب است، یکی مرکز خدمات است و دیگری مرکز مدیریت حوزه که اسرار سربازان امام زمان(ع) در آنها نهفته است.

حجت الاسلام والمسلمین فرخ فال با تاکید بر ضرورت حفظ اسرار سربازان امام زمان (ع)، تصریح کرد: ما باید این اسرار را حفظ کنیم و غیر از اهداف مأموریتی، کسی به این اسرار دست پیدا نکند.

*ضرورت مدارا کردن با مردم

مدیر حوزه علمیه استان قم، “مدارا با مردم” را دومین ویژگی مومنین برشمرد و گفت: مؤمنین باید در برخورد با دیگران مدارا کنند؛ یکی از ویژگی های مهم مرکز خدمات این است که توانسته با طلاب رفتار خوبی داشته باشد و دست اندرکاران آن باید شکرگزار این ویژگی باشند.

مسئول حوزه مدیریت حوزه های علمیه کشور با اشاره به این که مدارا کردن با مردم یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پیامبر اسلام(ص) و ائمه(ع) است، بیان کرد: بعد از فتح مکه عده‌ای از لشکریان اسلام می‌خواستند انتقام بگیرند ولی پیامبر (ص) با این که سختی‌های زیادی از جانب آن‌ها دیده بودند، اجازه انتقام ندادند و فرمودند “الیوم یوم المرحمه/ امروز روز رحمت است”، ما باید این رفتار را از پیامبر(ص) یاد بگیریم.

حجت الاسلام و المسلمین فرخ فال یادآور شد: نبی مکرم اسلام(ص) هموار دغدغه امت را داشتند و حتی یک سخن نمی‌توانید از ایشان پیدا کنید که خلاف رحمت باشد.

*امام(ره) دغدغه مردم را داشتند

وی با بیان این که امام خمینی(ره) نیز همواره دغدغه مردم را داشتند و همه را به خدمت به مردم دعوت می‌کردند، گفت: آنقدر روی خدمت به دیگران حساب می‌شود که هر قدمی که انسان در راه کمک به دیگران بردارد، ثواب آن برای او ثبت می‌شود.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه با اشاره به این که برخی از طلاب دارای مشکلاتی هستند، عنوان کرد: مرکز خدمت حوزه‌ که یکی از عنایات رهبر معظم انقلاب است، جایگاه مهمی دارد و پرسنل این مرکز می‌توانند با رفتار خوب خود، بسیاری از مشکلات طلاب و روحانیون را حل کنند و موجب رضایتمندی امام زمان(عج) شوند.

* در برخورد با دیگران صبر داشته باشیم

مدیر حوزه علمیه استان قم، “صبر” را سومین ویژگی مومنین خواند و تصریح کرد: مؤمنین باید در برخورد با دیگران صبر داشته باشند و با دیگران بدرفتاری نکنند، گاهی از شما تقاضاهایی می‌شود که باید تحمل کنید و صبور باشید.

حجت الاسلام و المسلمین فرخ فال در پایان بیان کرد: تنگناها، کمبود بودجه‌ها و محدودیت‌ها موجب می‌شود که صبوری انسان از بین برود، ولی همین‌جا بزنگاه است و باید طوری رفتار کنیم که امام زمان(عج) نگران نباشند.

انتهای پیام

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها