امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 6005
تاریخ انتشار: 11:15 ق.ظ - پنج‌شنبه 2014/09/11
چاپ این نوشته
Share
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری

عافیت طلبی با مدیریت جهادی نمی سازد و یکی از اتفاقات و برنامه دشمن همین است که می خواهند روحیه عافیت طلبی ایجاد شود.

گزارش پایگاه خبری مباحث  به نقل  ازخبرگزاری «حوزه» از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری، در مراسم پایانی گردهمایی امامان جمعه ۱۶ استان کشور با بیان این که بر اساس احادیث اهل بیت(ع)، معنای زهد نداشتن حب دنیا در دل انسان است،گفت: به همین جهت ورود به فعالیت های اقتصادی  اگر به جهت رضای الهی و در مسیر کمال انسانی باشد منافاتی با زهد ندارد و مردم باید در این زمینه تشویق و ترغیب شوند.

وی در ادامه با اشاره به اصول اقتصادی مصرف و خیررسانی، درباره مدیریت جهادی، ابراز داشت: نخستین امر این است که باور کنیم که جهاد همراه با شهادت است یعنی انسان برای کاری که ارزش دارد جان خود را می دهد و به همین خاطر می بایست نسبت به سعی و تلاش حداکثری و قانع نبودن به حداقل  ها اهتمام ورزید.

حجت الاسلام  والمسلمین ماندگاری با تاکید بر این مطلب که عافیت طلبی با مدیریت جهادی نمی سازد و یکی از برنامه  های دشمن این است که روحیه عافیت طلبی را درمیان مردم افزایش یابد، گفت: امامان جمعه باید در این زمینه جلودار باشند و تلاش حداکثری داشته باشند، البته مدیریت جهادی تنها با تلاش حداکثری نیست بلکه باید ولایتمداری هم داشت.

همچنین در ادامه این گردهمایی، حجت الاسلام والمسلمین تقوی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور نیز با بیان این که باید به دنبال جاذبه های بیانی و تبلیغی بود و از ارائه مباحث و اصطلاحات سنگین علمی برای عموم مخاطبان دوری کرد، اظهار داشت: باید با مخاطب شناسی و ارتباط مناسب و نیز عمل و کردار در امر تبلیغ دین تلاش کرد.

*امامت جمعه نهادی همیشه در صحنه

وی با تاکید بر این مطلب که نهادی به تلاشگری، اخلاص و در صحنه بودن مانند نهاد امامت جمعه سراغ ندارد، گفت: امامان جمعه با همه توان کار می کنند و در شهرهای مختلف در معرض انتظارات گوناگون هستند.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی، از امامان جمعه خواست تا کارها را به صورت مشترک با سایر نهادها انجام دهند و از ظرفیت آنها استفاده کنند.

وی در ادامه با اشاره به این که باید فرآورده های فرهنگی یک اقتصاد را ایجاد کرد، مثال زد: می توان وجدان کاری کارکنان صنایع داخلی را بالا برد و با تقویت ایمان کاری، محصولات با کیفیت آنان را به مردم عرضه کرد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به برنامه ها و سخنرانی های فرهنگی ای که در دو روز گردهمایی انجام شد، خاطر نشان کرد: البته برای ورود به بحث هایی چون داعش که با پرچم “لااله الا الله “اسلام را زیر سؤال برده اند و یا گروه های لندن نشینی که به مقدسات شیعه و سنی توهین می کنند فرصت سخنرانی و ارائه بحث نشد.

گفتنی است؛ این گردهمایی ۱۸ و ۱۹ شهریور ماه ۹۳ در اردوگاه امام رضا(ع) مشهد با حضور ۴۳۰ امام جمعه از ۱۶ استان کشور برگزار شد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها