امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 6001
تاریخ انتشار: 10:45 ق.ظ - پنج‌شنبه 2014/09/11
چاپ این نوشته
Share
رئیس مجمع تشخیص مصلحت

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز فلسطین راه خود را پیدا کرده و اگر از آن حمایت تسلیحاتی شود می تواند پیروز میدان باشد.

گزارش پایگاه خبری مباحث  به نقل  ازخبرگزاری «حوزه» درتهران، آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنانی در مراسم اختتامیه همایش بین المللی علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین با بیان این مطلب افزود: همه کشورها باید به حمایت همه جانبه از فلسطین برخیزند و حمایت خوب با اتحاد بین همه ما کامل می شود؛ مردم فلسطین مظلوم ترین مردم هستند و باید از بیشترین حمایت جهانی برخوردار شوند.

ایشان با اشاره به فتوای آیت الله العظمی سیستانی در خصوص جهاد مردم عراق علیه تروریست ها، اظهارداشت: علما و بزرگان دینی می توانند تصمیمات بزرگ بگیرند همچنان که آیت الله سیستانی در فراخوان خود به ملت عراق برای مقابله با داعش موجی از مردم را رهسپار جهاد کرد و این موقعیتی است که علما هر یک به صورت کم و بیش دارا هستند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به آیات قرآن کریم مبنی بر لزوم حفظ وحدت و دوری از تفرقه گفت: قرآن کریم به صراحت تنازع و اختلاف را رد کرده و وحدتی را که از ما نیزخواسته بسیار صریح است همانطور که تاکید می کند که اگر تنازع داشته باشید مجد خود را از دست می دهید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: درصورتی که کشورهای دارای قدرت و مکنت دست به دست هم دهند و با هم اتحاد داشته و در یک جبهه قرار گیرند موفقیت های بیشتری نسبت به آنچه در غزه دیدیم بدست خواهد آمد.

وی با بیان این که جهان اسلام از قدرت بالایی برخوردار است اما عدم اتحاد مشکل اصلی است، اظهارداشت:بیش از ۶۰ کشور اسلامی با دارا بودن قدرت های انسانی، جغرافیایی و طبیعی از امکانات خود به خوبی استفاده نمی کنند مشکل این است که ما اتحاد نداریم و گرفتن تصمیم مشترک سخت شده است لذا باید فکری عملی در این زمینه کرد و علما پیشتازحل این مسئله هستند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: جنایت های گروه تروریستی داعش و بوکوحرام درعراق و نیجریه و سوریه و سایرکشورها درکنار گروه های تروریستی، همه غیرانسانی است، اینها با این اقدامات در پی بد نام کردن اسلام هستند و ما باید با آنها مقابله کنیم اما در ابتدا باید بین خودمان را اصلاح کنیم و اختلافات بین شیعه و سنی کنار گذاشته شود.

وی یادآورشد: همه ما در سه اصل توحید و نبوت و معاد اشتراک داریم. چرا نباید با هم همکاری کنیم؟ ما نمی توانیم بگوییم چون فلسطینی ها شیعه نیستند نباید از آنان حمایت کرد پس بیاید اختلافات را کنار گذاشته و همه با هم از فلسطین حمایت کنیم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی استبداد و استکبار را دو لبه یک قیچی تشبیه کرد که منافع مردم را از بین می برد و افزود: سه عامل استکبار و استبداد و گروه های تروریستی باعث تفرقه بین مسلمانان هستند که نتیجه اقدامات تفرقه آمیز آن ها در سوریه و عراق و لیبی وسایرکشورها را به وضوح دیده ایم.

وی  با تاکید بر ضرورت اتحاد روزافزون بین کشورهای اسلامی خاطرنشان کرد: کشورهای اسلامی باید برای نجات مظلومان مسلمان و جلوگیری از طغیان برخی جوانان با هم همکاری داشته باشند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درپایان تسلیح وحمایت ازمقاومت را ازاصول نظام جمهوری اسلامی خواند و افزود: تحریم صرفا متعلق به زمان حال نیست، ما سالهاست تحت محاصره ایم و به چند سال گذشته محدود نمی شود، ولی علی رغم این محاصره، نسبت به تسلیح مقاومت کوتاه نیامده و باصراحت و قدرت تسلیح مقاومت فلسطین و حزب الله لبنان را تایید کردیم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها