امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 5993
تاریخ انتشار: 9:45 ق.ظ - پنج‌شنبه 2014/09/11
چاپ این نوشته
Share
پایان انتظار 30 ساله

پس از اعلام هویت تنها شهید گمنام شهرک پردیسان قم، ساکنان عاشق پیشه این شهرک با اجتماع در محل تدفین شهید محمدعلی مبارک، خود را آماده تجلیل از خانواده این شهید عزیز کرده‌اند.

گزارش پایگاه خبری مباحث  به نقل از  خبرگزاری رسا ،  پس از اعلام هویت تنها شهید گمنام شهرک پردیسان قم، ساکنان عاشق پیشه این شهرک از صبح امروز با اجتماع در محل تدفین شهید محمدعلی مبارک، خود را آماده حماسه‌ای عاشقانه در تجلیل از خانواده این شهید عزیز کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، اهالی پردیسان قم برای ورود والدین شهید محمدعلی مبارک لحظه‌شماری کرده و در اطراف قبر این شهید خوشنام به زیارت، توزیع شربت و پخش شربت مشغولند تا آن پدر و مادر منتظر از راه برسند.

شهید محمدعلی مبارک، رزمنده بسیجی ۱۹ ساله، فرزند فتح الله، متولد ۳ مهرماه ۱۳۴۴، نخستین فرزند خانواده و اهل فلاورجان استان اصفهان است که در عملیات بدر به درجه رفیع شهادت نائل شد.

این شهید سرافراز در اسفند ۶۳ در شرق جزیره مجنون به شهادت رسیده و پیکر مطهر وی پس از سال‌ها در تفحص به‌دست آمده است.

یادآور می‌شود، این شهید گمنام دفاع مقدس در ۱۲ اردیبهشت سال ۹۰ همزمان با ایام فاطمیه(س) با شکوه فراوان تشییع و در پردیسان قم به خاک سپرده شد.

نگین پردیسان قم

سرهنگ احمد حسینی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم با اشاره به اعلام احراز هویت تنها شهید گمنام پردیسان قم از سوی مرکز ژنتیک انسانی، گفت: به لطف الهی انتظار طولانی و افتخار آمیز خانواده‌های چشم انتظار پس از گذشت سه دهه از شهادت شهید عزیز «محمد علی مبارک» به سر آمد.

وی اظهار داشت: مردم شریف استان قم و به خصوص ساکنان بزرگوار شهرک پردیسان در مراسم تشییع، تدفین و سایر مراسم مربوط به این شهید گمنام عزیز سنگ تمام گذاشتند و قبر مطهر وی را همچون نگینی در بر گرفتند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم ادامه داد: اهالی شهید پرور شهرک پردیسان قم همچون عضوی از خانواده خود، این شهید بزرگوار و مقام رفیع او را آنچنان تکریم کردند که نگذارند غبار غربت بر مزار شهید نشیند.

وی تصریح کرد: با گذشت بیش از سه سال از تدفین شهید گمنام در پردیسان، مزار وی به تعبیر امام راحل آن پیر سفر کرده، زیارتگاه مؤمنان و دارالشفای عاشقان و آزادگان بود.

حسینی در پایان گفت: با انجام هماهنگی‌های لازم، مراسم تجلیل باشکوه از شهید مبارک با حضور خانواده معظم وی به زودی در پردیسان و در جوار مزار مطهر این شهید عزیز برگزار می‌شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها