امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 598
تاریخ انتشار: 10:00 ق.ظ - دوشنبه 2013/12/30
چاپ این نوشته
Share
حماسه 9دی،عشق مردم به امام حسین علیه‌السلام بود

عضو خبرگان رهبری گفت:آنچه در خلق حماسه ۹دی بالاترین نقش را داشت، عشق مردم به امام حسین علیه‌السلام بود؛ مردم ما تحمل این که کسی به ساحت قدسی سید‌الشهدا (ع)اهانت کند،‌ ندارند

گزارش مباحث به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله مصباح یزدی امشب در مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی که با حضور جامعه فرهنگیان بسیجی در نماز خانه مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد، این حماسه بزرگ را از ایام‌الله دانست و گفت: وظیفه ماست که ایام‌الله را بزرگ داشته و با زنده نگه داشتن خاطره آن، درس بگیریم.

ایشان یادآوری ایام‌الله را یادآوری نعمت‌ها و صفات الهی معرفی و عنوان داشت: انقلاب اسلامی ایران در تاریخ خود حادثه‌ای به عظمت ۹ دی را کمتر دیده است؛ این روز دارای ویژگی‌های خاصی است که آن را نسبت به دیگر ایام متمایز کرده است.

عضو خبرگان رهبری در تبیین امتیازات حماسه ۹ دی به دیگر ایام‌الله گفت: در فتنه ۸۸دشمن بیش از ۱۰ سال برنامه‌ریزی کرده بود تا نظام را از ریشه براندازد؛ نقشه‌های عمیق و پیچیده‌ای که ابعاد و لایه‌های مختلف آن، روز به روز بیشتر در حال نمایان شدن است.

ایشان به شکست دشمن در فتنه ۱۸تیر ۷۸ اشاره و اظهار کرد:‌ دشمن پس از شکست در فتنه ۱۸ تیر آرام ننشست و با برنامه‌ای ده ساله، فتنه‌ای خطرناک‌تر و برنامه‌ریزی شده تر آنرا، طراحی و اجرا نمود که این بار نظام اسلامی ما سقوط نماید.

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان این که مردم توانستند با حضور به موقع خود در صحنه، این برنامه‌ریزی ده‌ساله را نقش بر آب کنند، به عبرت‌های موجود در فتنه ۸۸ و حماسه ۹دی اشاره کرد و گفت:‌ شناخت مردم، بالاترین و مهم‌ترین عبرتی بود که در حماسه ۹دی همه شاهد آن بودیم.

ایشان ادامه داد: تدبیر مقام معظم رهبری در فتنه ۸۸ درس دیگر  در این عرصه است؛  بنده با بیش از ۴۰ سال آشنایی با مقام معظم رهبری، هنوز به درستی ابعاد شخصیتی ایشان را نشناخته‌ام. ایشان با برخوردی متین، دلسوزانه و عاقلانه، فرصت زیادی به فتنه گران دادن ، ولی این رفتار نیز کارساز نشد.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان این که رفتار مقام معظم رهبری در این فتنه،  زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی حماسه ۹دی را به وجود آورد، به درس دیگر فتنه ۸۸ و حماسه ۹دی این سال اشاره کرد و گفت:‌ آنچه در خلق حماسه ۹دی بالاترین نقش را داشت، عشق مردم به امام حسین علیه‌السلام بود؛ مردم ما تحمل این که کسی به ساحت قدسی سید‌الشهدا (ع) اهانت کند،‌ ندارند.

آیت‌الله مصباح یزدی ماهیت فتنه ۸۸ را انقلاب مخملی در کشورهای دیگر معرفی کرد و گفت:‌ زمانی که دشمن به ناکارآمدی مبارزه نظامی و تسلیحاتی پی ببرد، برای ضربه زدن به کشور،‌تلاش می‌کند این کشور را از درون متلاشی کند؛ کارهایی که در کشورهای دیگر از جمله شوروی انجام شد.

ایشان با بیان این که حوادث گذشته باید به عنوان عبرتی در پیش روی ما باشد؛ چراکه این رفتارها در آینده نیز انجام می‌پذیرد، گفت: آنچه بر گذشتگان اتفاق افتاده است،‌ ممکن است برای آیندگان نیز رقم بخورد، از این رو باید نسبت به عبرت‌های گذشتگان درس گرفت.

ایشان  ادامه داد: دشمن بر  نقطه‌ ضعف‌های اخلاقی افراد متمرکز شده و با این راه نفوذ، افراد را به مهره‌های خود تبدیل می‌کند.

آیت‌الله مصباح یزدی افزود: دشمن با استفاده از ابزارهای تبلیغی از جمله رسانه‌ها، مانند ماهواره و اینترنت،‌ با سیاه‌نمایی برخی اشتباهات نظام، زیر سؤال بردن نظام با بزرگ کردن اشتباهات دولت و…، مردم را نسبت به نظام بد بین می کند.

وی با بیان این که از سال ۷۸ تا ۸۸ دشمن در این عرصه به صورت همه جانبه وارد شده و فعالیت کرده است، ادامه داد: متأسفانه ما نسبت به این سم‌پاشی‌ها و تلاش‌ رسانه‌ای آنگونه که باید،‌توجه نکردیم؛ از این رو خطری بزرگ ما و نظام اسلامی را تهدید کرد.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در پایان خاطرنشان ساخت: با مطالعه جریانات تاریخی، می‌توان به این نتیجه رسید که کمتر حادثه‌ای در عالم دیده شده است که بیش از ۱۰ سال مقدمه چینی برای آن انجام شده است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها