امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 595
تاریخ انتشار: 9:02 ق.ظ - دوشنبه 2013/12/30
چاپ این نوشته
Share
بصیرت سرمایه ای است که عوامل فتنه را خنثی می کند

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری در بین مردم حاضر در خیمه گلستان شهدا با بیان این که اگر انسان بصیرت داشته باشد فتنه نمی تواند در او راه پیدا کند، گفت: بصیرت سرمایه ای است که می تواند عوامل فتنه را خنثی کند.

به گزارش مباحث به نقل از صاحب نیوز،آیت الله مهدوی با اشاره به این که در صدر اسلام و مشروطیت نیز فتنه ها یی واقع شده است، افزود: همیشه در فتنه ها چنین بوده است که فتنه گران دسته ای از باطل و حق را با هم مخلوط می کردند و افراد نا آگاه  و بی بصیرت فریب فتنه گران را می خورند.

 وی ادامه داد: جریان فتنه ۸۸ در حالی که یک جریان در حال وقوع بود اما به لطف و برکات الهی خنثی شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان با بیان این که فتنه گران برای ایجاد فتنه نیاز به آلوده کردن فضا دارند، تصریح کرد: هدفی که آنها دنبال می کنند نتیجه نمی دهد، مگر این که بیایند در ظاهر لباس حق بپوشانند و ظاهر خود را خوب جلوه دهند.

 آیت الله مهدوی اظهار داشت: فتنه گرانی که دل آنها به سمت باطل می رود، تعمدا” از باطل پیروی می کنند تا بتوانند اهداف خود را دنبال کنند و به هدف باطل خود برسند.

در زمان فتنه مواظب باشید که هیچ کمکی به فتنه گران نکنید.

 وی با اشاره به سخن حضرت علی (ع) در نهج البلاغه خاطر نشان کرد: در زمان فتنه مواظب باشید که هیچ کمکی به فتنه گران نکنید فتنه گران گاهی با انسان ها ارتباط پیدا می کنند و در لباس میش خود را نشان می دهند در جریان فتنه مراقب باشید که فریب نخورید.

 آیت الله مهدوی اضافه کرد: داشتن بصیرت می تواند در چنین شرایطی به شما کمک کند همیشه انسان هایی که دارای بصیرتند یک سرو گردن از موج جامعه خود بالاترند.

وی تصریح کرد: فتنه گران در گوری که به دست خود کندند، افتادند و مردم به دلیل این که آنها به ساحت مقدسات شان اهانت کردند، قیام نمودند. مردم طاقت تحمل اهانت به ساحت امام حسین(ع) را نداشتند و به صورت خودجوش در مراسم  ۹ دی شرکت کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان ادامه داد: هیچ کس مردم را به راهپیمایی دعوت نکرد مردم اصفهان در هشتم دی ماه نسبت به سایر هم وطنان یک روز جلوتر در مراسم راهپیمایی شرکت کردند.

 وی بیان کرد: شما اصفهانی ها ملت زنده ای هستید که همیشه گوش به فرمان ولایت فقیه هستید.

اگرانسان ولایت را قبول نداشته باشد اگر چه  به ظاهر نفس می کشد، اما مرده ای بیش نیست

 

آیت الله مهدوی گفت: خداوند درآیه ۲۴ سوره اسراء می فرماید: ایمان، علم، عمل ، قرآن، جهاد  و ولایت به انسان جلوه روحی می دهد و روح را جلا می بخشد.

اگرانسان ولایت را قبول نداشته باشد اگر چه  به ظاهر نفس می کشد، اما مرده ای بیش نیست.

 وی با بیان این که خدا درقرآن  کریم در آیه ۱۹۳ سوره بقره و آیه ۳۲  سوره احزاب هدف از مبارزه با فتنه گران را مشخص کرده است، خاطرنشان کرد: هدف از مبارزه با فتنه این است که مردم دور هم جمع شده اند تا به اهانت انجام شده، پاسخ دهند.

 آیت الله مهدوی عنوان کرد: اگر انسانها می خواهند بصیرت داشته باشند و ظاهر و باطن افراد را ببینند، باید تدبیر داشته باشند و با تدبیر عاقبت کار را بسنجند.

وی پنج عامل موثر را در بصیرت افزایی برشمرد و ادامه داد:  تفکراولین عامل برای داشتن بصیرت است افراد بصیر خوب فکر می کنند و دشمن را می شناسند و خوب را از بد تشخیص می دهند و به دام انسان های فتنه گر نمی افتند.

 وی دومین عامل را امداد الهی دانست و ادامه داد: امداد الهی مربوط به افرادی است که  تقوی پیشه کنند و خدا به آنها بصیرت می دهد. اگر انسان ها تقوی داشته باشند بصیرمی شوند.

 آیت الله مهدوی گفت: سوم  افرادی که آگاه به زمانه هستند و چهارم مشورت است.

 وی پنجمین عامل را پیروی از رهبری و ولایت فقیه دانست و خاطر نشان کرد:  انسان هایی که گوش به فرمان ولایت فقیه، همیشه موفق و پیروزند همانند حضرت ابوالفضل (ع) که به فرمان مولایش امام حسین (ع) گوش داد و نافذالبصیره بود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها