امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 5931
تاریخ انتشار: 7:00 ب.ظ - چهارشنبه 2014/09/10
چاپ این نوشته
Share
آیت‌الله سبحانی

حضرت‌ آیت‌الله سبحانی تربیت عالمان و آگاه کردن افراد به قوانین شرع را از اهداف رسالت انبیای الهی دانست و گفت: با تحصیل علم دین می‌توان بشارت انبیا را شنید و عمل کرد.

گزارش پایگاه خبری مباحث  به نقل از  خبرگزاری رسا، حضرت آیت‌الله جعفر سبحانی، از مراجع تقلید امروز در نخستین جلسه درس خارج خود در مسجد اعظم قم، با تأکید بر حضور به موقع و منظم طلاب در کلاس‌ها، رمز موفقیت انسان را در درجه نخست توفیقات الهی و در درجه دوم تلاش، نظم و استفاده از فرصت‌ها خواند.

حضرت آیت‌الله سبحانی با تأکید بر این‌که فرد باید از سرمایه عمر خود به بهترین نحو استفاده کند، اظهار داشت: افراد اگر از سرمایه عمر خود به بهترین نحو بهره نگیرند پشیمان می‌شوند.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود تربیت عالمان و آگاه کردن افراد به قوانین شرع را از اهداف رسالت انبیا دانست و اظهار داشت: با تحصیل علم دین می‌توان بشارت انبیا را شنیده و عمل کرد.

وی تصریح کرد: رسم بندگی تفحص در دین، شناخت محرمات، واجبات و قوانین الهی است؛ اگر فرد این کارها را نشناخته و انجام ندهد در حق مولای ظلم کرده است.

حضرت آیت‌الله سبحانی با اشاره به این‌که خداوند متعال احکام و قوانین خود را در کتاب و سنت بیان کرده است، گفت: وظیفه مکلف آشنایی با احکام الهی و عمل به آن‌ها است.

وی افزود: خداوند متعال قوانین و احکام خود را در کتاب و سنت بیان کرده و فرد نمی‌تواند به بهانه ابلاغ یا نازل نشدن این احکام به شخص او قوانین را رعایت نکند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: امروز نیز دولت‌ها وقتی قانونی را تصویب می‌کنند به وسیله رسانه‌های جمعی همانند صدا و سیما بیان کرده و مردم نیز باید آن‌ها را رعایت کنند؛ هیچ دولتی این قوانین را به تک تک افراد ابلاغ نمی‌کند.

وی عنوان کرد: فرد نمی‌تواند به بهانه نشنیدن یا نخواندن قانون تصویب شده را رعایت نکند؛ چرا که در این صورت کار نادرستی انجام داده و جریمه می‌شود.

گفتنی است؛ حضرت آیت‌الله جعفر سبحانی در درس خارج خود به بررسی احکام برائت در اسلام پرداخته و با تأکید بر تفحص برای شناخت احکام الهی خاطرنشان کرد: اگر فرد لحاف را بر سر خود بکشید و برائت جاری کند، دیگران خیال می‌کنند اسلام جاهل پرور است، در حالی که هدف اسلام پرورش عالم است.

/ پایان خبر /
نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها