امروز: دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 591
تاریخ انتشار: ۸:۰۰ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۹
چاپ این نوشته
Share

استاد علی اکبر پرورش در روزهای پایانی عمرش حتی زمانی که قادر به تکلم نبود، ذکر یا زهرا(س) را به شکلی کامل و واضح با صدای بلند به زبان می آوردند…

به گزارش مباحث به نقل از صاحب نیوز،اصفهان امروز با معلم انقلاب و مجاهد خستگی ناپذیر، استاد پرورش وداع کرد. نسل های مختلف مردم اصفهان، سخنرانی ها و جلسات معرفتی، تفسیر قرآن و درس های اخلاق این معلم را تا مدت ها به یاد خواهند داشت. مگر می شود اصفهان سخنرانی های روشنگرانه ی ایم معلم بصیر را در سال های قبل و بعد از انقلاب فراموش کند. مگر اصفهان می تواند از یاد ببرد سال ها تلاش عمیق معرفتی و تربیت صدها شاگرد را؟ مگر میتوان مجاهدت های بی مزد و منت این استاد فرزانه را در سال های پس از انقلاب به ورطه ی فراموشی سپرد. کم تر خانه ای در شهر اصفهان می توان یافت که تعالیم استاد پرورش با واسطه یا بی واسطه در آن راه نیافته باشد و با سخنانش غریبه باشد. یار دیرین امام و رهبری امروز در کنار خیل عظیم شاگردانش در گلستان شهدا آرام گرفت و روح بلندش به سوی رفیقان و هم سنگران دیروزش در ملاء اعلی پر کشید.

حجت الاسلام سالک نماینده مجلس جمهوری اسلامی در سخنرانی اش، با اشاره به زندگی ۱۰ ساله در کنار مرحوم پرورش و زیستن با این استاد اخلاق در یک منزل مسکونی، ایشان را نمونه اخلاق، عرفان و بصیرت دانست.

نوحه سرایی مداحان اهل بیت(ع) و نوای ذکر یا حسین(ع) سراسر میدان فیض و مسیر میدان فیض تا گلستان شهدا را عطرآگین کرده بود و همچنین آیت ا… مظاهری بر پیکر استاد پرورش نماز اقامه کرد.

در قسمتی از این مراسم، حاج علی انسانی شاعر و مداح اهل بیت(ع) به ذکر خاطره ای از استاد پرورش پرداخت و از توجه خواص استاد پرورش به ذکر یا زهرا(س) حتی در روزهای پایانی عمر با برکتش گفت و اشاره کرد: استاد در روزهای پایانی عمرش حتی زمانی که قادر به تکلم نبود، ذکر یا زهرا(س) را به شکلی کامل و واضح با صدای بلند به زبان می آوردند.

بسیاری از مردم استان اصفهان نیز در مراسم وداع با استاد پرورش چنان اندوهگین و بی تاب بودند که گمان می بردی از خویشان یا شاگردان ایشان هستند، اما در پاسخ به خبرنگار صاحب نیوز خود را تنها از دوستداران آن استاد بزرگوار معرفی می کردند و درگذشت ایشان را ضایعه ای جبران ناپذیر برای کشور و استان اصفهان قلمداد می کردند.

حضور چهره های فرهنگی استان و هنرمندان نیز از دیگر حاشیه های این مراسم بود.استاد پرورش در گلستان شهدای اصفهان و در جوار مقبره حاج‌آقارحیم ارباب در خانه ابدی اش جای گرفت.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها