امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 591
تاریخ انتشار: 8:00 ق.ظ - دوشنبه 2013/12/30
چاپ این نوشته
Share
مراسم تشییع پیکر استاد پرورش

استاد علی اکبر پرورش در روزهای پایانی عمرش حتی زمانی که قادر به تکلم نبود، ذکر یا زهرا(س) را به شکلی کامل و واضح با صدای بلند به زبان می آوردند…

به گزارش مباحث به نقل از صاحب نیوز،اصفهان امروز با معلم انقلاب و مجاهد خستگی ناپذیر، استاد پرورش وداع کرد. نسل های مختلف مردم اصفهان، سخنرانی ها و جلسات معرفتی، تفسیر قرآن و درس های اخلاق این معلم را تا مدت ها به یاد خواهند داشت. مگر می شود اصفهان سخنرانی های روشنگرانه ی ایم معلم بصیر را در سال های قبل و بعد از انقلاب فراموش کند. مگر اصفهان می تواند از یاد ببرد سال ها تلاش عمیق معرفتی و تربیت صدها شاگرد را؟ مگر میتوان مجاهدت های بی مزد و منت این استاد فرزانه را در سال های پس از انقلاب به ورطه ی فراموشی سپرد. کم تر خانه ای در شهر اصفهان می توان یافت که تعالیم استاد پرورش با واسطه یا بی واسطه در آن راه نیافته باشد و با سخنانش غریبه باشد. یار دیرین امام و رهبری امروز در کنار خیل عظیم شاگردانش در گلستان شهدا آرام گرفت و روح بلندش به سوی رفیقان و هم سنگران دیروزش در ملاء اعلی پر کشید.

حجت الاسلام سالک نماینده مجلس جمهوری اسلامی در سخنرانی اش، با اشاره به زندگی ۱۰ ساله در کنار مرحوم پرورش و زیستن با این استاد اخلاق در یک منزل مسکونی، ایشان را نمونه اخلاق، عرفان و بصیرت دانست.

نوحه سرایی مداحان اهل بیت(ع) و نوای ذکر یا حسین(ع) سراسر میدان فیض و مسیر میدان فیض تا گلستان شهدا را عطرآگین کرده بود و همچنین آیت ا… مظاهری بر پیکر استاد پرورش نماز اقامه کرد.

در قسمتی از این مراسم، حاج علی انسانی شاعر و مداح اهل بیت(ع) به ذکر خاطره ای از استاد پرورش پرداخت و از توجه خواص استاد پرورش به ذکر یا زهرا(س) حتی در روزهای پایانی عمر با برکتش گفت و اشاره کرد: استاد در روزهای پایانی عمرش حتی زمانی که قادر به تکلم نبود، ذکر یا زهرا(س) را به شکلی کامل و واضح با صدای بلند به زبان می آوردند.

بسیاری از مردم استان اصفهان نیز در مراسم وداع با استاد پرورش چنان اندوهگین و بی تاب بودند که گمان می بردی از خویشان یا شاگردان ایشان هستند، اما در پاسخ به خبرنگار صاحب نیوز خود را تنها از دوستداران آن استاد بزرگوار معرفی می کردند و درگذشت ایشان را ضایعه ای جبران ناپذیر برای کشور و استان اصفهان قلمداد می کردند.

حضور چهره های فرهنگی استان و هنرمندان نیز از دیگر حاشیه های این مراسم بود.استاد پرورش در گلستان شهدای اصفهان و در جوار مقبره حاج‌آقارحیم ارباب در خانه ابدی اش جای گرفت.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها