امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 5899
تاریخ انتشار: 11:15 ق.ظ - چهارشنبه 2014/09/10
چاپ این نوشته
Share

در شرایط کنونی برای رسیدن به مقاصد و نیات دینی و اسلامی، ضرورت اتحاد و همدلی مسئولان کشور بیش از پیش احساس می‌شود.

گزارش پایگاه خبری مباحث  به نقل  ازخبرگزاری «حوزه» ، حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار مشاور وزیر کشور در امور روحانیت، ائمه جمعه و جماعات، حاکمیت دین و ارزش‌های اسلام در جامعه را مهم‌ترین وظیفه مسئولان کشور ذکر کرد.

ایشان، مسئولیت وزارت کشور در پیاده کردن احکام دینی و زمینه‌سازی برای نشر و ترویج آموزه‌های اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را بسیار مهم دانسته و تاکید کردند: مراجع و علما با توجه به دلسوزی و دغدغه‌ای که برای توسعه فرهنگ دینی دارند، نظر و تذکر می‌دهند و از مسئولان کشور انتظار می‌رود احکام واقعی دین را در جامعه پیاده کنند.

این مرجع تقلید ادامه دادند: شکل‌گیری دولت‌های جدید فرصت بسیار خوبی برای اجرای احکام دینی و اسلامی در جامعه و ارتقای شاخص‌های رفاهی مردم است، بنابراین باید از این فرصت مناسب به بهترین شکل استفاده شود.

معظم له تصریح کردند: در شرایط کنونی برای رسیدن به مقاصد و نیات دینی و اسلامی، ضرورت اتحاد و همدلی مسئولان کشور بیش از پیش احساس می‌شود.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در پایان برای موفقیت مسئولان کشور در راستای خدمت رسانی مناسب به مردم و گسترش فرهنگ دین، دعا و آرزوی موفقیت کردند.

در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام داود نمازی، گزارشی از فعالیت‌های چند ماهه دفتر مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات ارائه کرد.

وی، پیگیری و رفع دغدغه‌های مراجع عظام تقلید، بزرگان حوزه، ائمه جمعه و جماعات را مهم‌ترین هدف راه اندازی این دفتر ذکر کرد و گفت: از آنجایی که بیشتر نهادهای حاکمیتی به ویژه در استان‌ها زیر نظر وزارت کشور فعالیت می‌کنند، دغدغه‌ها و مشکلات نخبگان حوزه دین از طریق رایزنی با استانداران کشور مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

مشاور وزیر کشور، از مراجع عظام تقلید به عنوان مرزبانان واقعی دین یاد کرد و افزود: برای ما که شاگرد حوزه هستیم واضح است که مراجع و علما جز اعتلای دین و گسترش فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام دغدغه دیگری ندارند.

حجت‌الاسلام نمازی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تعامل دولت با روحانیت و حوزه‌های علمیه در جایگاه مطلوبی قرار دارد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها