امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 5878
تاریخ انتشار: 9:30 ق.ظ - چهارشنبه 2014/09/10
چاپ این نوشته
Share

گزارش پایگاه خبری مباحث  به نقل  ازخبرگزاری «حوزه»،  مدیر بین الملل مرکز نور در در بازدید دانشجویان بوسنیایی از مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، ضمن معرفی و تشریح فعالیت های مرکز با اشاره به کتابخانه دیجیتال نور (نورلایب ) از عرضه ۳۳۰ عنوان کتاب فارسی و عربی با موضوع مهدویت در این سامانه خبر داد. محسن مسچی افزود: این مهم […]

گزارش پایگاه خبری مباحث  به نقل  ازخبرگزاری «حوزه»،  مدیر بین الملل مرکز نور در در بازدید دانشجویان بوسنیایی از مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، ضمن معرفی و تشریح فعالیت های مرکز با اشاره به کتابخانه دیجیتال نور (نورلایب ) از عرضه ۳۳۰ عنوان کتاب فارسی و عربی با موضوع مهدویت در این سامانه خبر داد.

محسن مسچی افزود: این مهم به همت محققان و پژوهشگران پایگاه کتابخانه دیجیتال نور به صورت رایگان  بر روی این پایگاه به نشانی (ttp://www.noorlib.ir) قرار گرفته است.

وی اظهارداشت: مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، اولین و مهم ترین مجموعه فعال در عرصه بهره گیری از فناوری پیشرفته رایانه در تولید نرم افزارهای علوم اسلامی، از این مهم غافل نبوده و با به کارگیری نیروهای متخصص در زمینه وب، به راه اندازی پایگاه های گوناگون اینترنتی اقدام نموده است که «پایگاه کتابخانه دیجیتال نور» از آن جمله می باشد.

مسچی افزود: این پایگاه بر آن است تا همه متون و منابع معتبر علوم اسلامی را به همراه قابلیت های پژوهشی فراوان و ابزارهای تخصصی پیشرفته، در اختیار جامعه علمی و تحقیقاتی جهان قرار دهد، که در مراحل بعدی، حجم عظیمی از منابع و متون در سایر رشته های علوم انسانی نیز به این مجموعه افزوده خواهد شد.

وی ادامه داد: این پایگاه هم اکنون بیش از ۸۰۰۰ عنوان کتاب تخصصی در قالب بیش از ۱۵ هزار جلد در زمینه های مختلف علوم اسلامی را ارائه کرده است.

وی بیان داشت: علوم قرآن، علوم حدیث، فقه و اصول، علوم تربیتی، علوم سیاسی، علوم اجتماعی، ادعیه و زیارات، اخلاق و عرفان، تراجم و کتابشناسی، طب اسلامی و سنتی، کلام، فلسفه و منطق،ادبیات، فرهنگ و هنر، ادیان، فرق و مذاهب اسلامی، جغرافیا، تاریخ و سیره معصومان(ع) از جمله عناوین و موضوعات این پایگاه می باشد.

انتهای پیام

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها