امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 5873
تاریخ انتشار: 9:00 ق.ظ - چهارشنبه 2014/09/10
چاپ این نوشته
Share
آیت‌الله جنتی:

دبیر شورای نگهبان با تاکید بر پیروی همگان از ولایت و بصیرت افزایی در مقابل فتنه ها و توطئه ها گفت: به‌حمدلله مقام معظم رهبری در مقابل فتنه و نفاق ایستاده‌اند و بسیجی‌صفتان جان‌برافکن گوش به فرمایشات ایشان هستند بنابراین این جریانات نمی‌تواند به نظام ضربه بزند

گزارش پایگاه خبری مباحث  به نقل  ازخبرگزاری «حوزه» ، از مشهد، آیت‌الله احمد جنتی در  جمع ائمه جماعات ۱۶ استان کشور  با ابراز خرسندی از حضور خود در این محفل ، افزود: خداوند را شاکریم که مقام معظم رهبری حالشان خوب است و عمل ایشان ساده و معمولی بوده و به گفته تیم پزشکی طی چند روز آینده از بیمارستان مرخص می‌شوند.

وی در ادامه با تاکید بر بصیرت افزایی  با بیان این مطلب که تعجب می‌کنم برخی هنوز فتنه را درک نکرده‌اند،  اظهارداشت: برخی مسئولان و اهل علم هم که نامشان بر سر زبان‌هاست یا متوجه نشده‌اند یا نخواسته‌اند که متوجه شوند، در حالی که مقام معظم رهبری حدود ۲۰۰ بار از فتنه سخن گفته‌اند، در دیدار اخیر با دولت هم اشاره کردند که فتنه خط قرمز ما است.

آیت‌الله جنتی افزود: عده‌ای می‌خواهند خط قرمزها را بشکنند و گمان می‌کنند راهشان باز شده و نقشه‌های بدی در سر دارند؛

وی با اشاره به ضرورت شناخت عناصر سیاسی گفت: ما باید طلعه‌ها و زبیرها، معاویه‌ها و عمروعاص‌های زمان را بشناسیم، به عقیده من یکی از چیزهایی که سبب شد حق حضرت علی (ع) ضایع شود این بود که منافقین شناخته نشدند بنابراین باید تاریخ برای ما درس عبرت باشد تا کسانی که خطر دارند در حد معمول شناخته شوند.

دبیر شورای نگهبان گفت: به‌حمدلله مقام معظم رهبری در مقابل فتنه و نفاق ایستاده‌اند و بسیجی‌صفتان جان‌برافکن گوش به فرمایشات ایشان هستند بنابراین این جریانات نمی‌تواند به نظام ضربه بزند اما خطر باید دفع شود؛ اصحاب قلم، بیان و رسانه باید در این زمینه نقش بالایی ایفا کنند و ائمه‌جمعه نیز جایگاه مناسبی دارند که می‌توانند در این خصوص اثرگذاری بالایی داشته باشند.

دبیر شورای نگهبان با  تاکید براینکه خطر ثروت‌اندوزی یکی از آن خطراتی است که انقلاب را تهدید می‌کند؛ تصریح کرد: عد‌ه‌ای کارشان جمع کردن ثروت بوده و زندگی‌شان تجملاتی شده است و با دسترسی به منابع دولتی و یا بازار به اندوختن ثروت برای قدرت و یا قدرت برای ثروت مشغولند که اگر این رشد پیدا کند حاکمیت سرمایه مطرح می‌شود و دیگر حکومت مستضعفان محقق نمی‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری این  گردهمایی، خاطرنشان ساخت: این گردهمایی باید محصولاتی داشته باشد و به نشستن و برخواستن محدود نشود، باید سعی کنیم خروجی این جلسات را مد نظر قرار دهیم.

دبیر شواری نگهبان با اشاره به اینکه یکی از جنبه‌های این بهره برداری‌ها جنبه معنوی است، تصریح کرد: ائمه جمعه و روحانیون باید در آشنایی خود با قرآن کریم کوشش کنند چراکه این کار سبب تزکیه اخلاق می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به آیات متعددی از قرآن درباره معاد افزود: اگر انسان بر مفاهیم قرآن تدبر کند نتایج زیادی عائدش می‌شود و باید آگاه باشد که همواره تحت نظر است که ماجرای حضرت خضر و حضرت موسی (ع) گواهی بر این نظارت است.

آیت‌الله جنتی خاطرنشان کرد: باید به الگوهای خوبی که در اطرافمان داریم توجه کنیم که خیلی از آن‌ها را درک می‌کنیم و خیلی دیگر را هم از آثارشان بهره می‌بریم، یکی از این الگوها حاج‌ رحیم ارباب است که در طول عمرشان هم حتی یکبار غیبت نکردند و غیبت نشنیدند.

وی با اشاره به فواید قابل توجه گردهمایی ائمه جمعه کشور اظهار کرد: محصول دیگری که این گردهمایی دارد شناخت نسبت به زمان و وضع موجود کشور است، یک مسلمان ساده نمی‌تواند نسبت به اوضاع کشورش بی‌تفاوت باشد چه رسد به روحانیون و ائمه‌جمعه چراکه اسلام آگاهی‌ خواه است.

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها