امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 5262
تاریخ انتشار: 7:00 ب.ظ - شنبه 2014/08/30
چاپ این نوشته
Share
حضرت آیت‌الله علوی‌گرگانی

حضرت آیت الله علوی گرگانی با ابراز خرسندی از همکاری دولت و مجلس، تصریح کرد: نباید کار در مملکت متوقف شود، بلکه برای رونق تولید باید نقدینگی و سرمایه بانک ها به این سمت سوق داده شود.

گزارش پایگاه خبری مباحث به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، معظم له، امروز در دیدار دکتر علی لاریجانی، گفتند: یکی از مشکلات اصلی کشور رکود در بخش تولید است  و امیدواریم اقتصاد کشور از این حالت خارج شود.

حضرت آیت الله علوی گرگانی با ابراز خرسندی از همکاری دولت و مجلس، تصریح کرد: نباید کار در مملکت متوقف شود، بلکه برای رونق تولید باید نقدینگی و سرمایه بانک ها به این سمت سوق داده شود.

ایشان در پایان خاطرنشان کردند: یکی از امتیازات دولت توجه به بخش بهداشت و درمان بوده است که البته امیدوارم این مورد بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

*بهره مندی از نظرات مراجع و علما

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به این که در تمامی امور از راهنمایی های مراجع عظام و علما استفاه بهره می بریم، گفت: مجلس تلاش می کند تا زمینه بهبود وضعیت اقتصادی کشور را فراهم کند و برای انجام این مهم بر روی محور تسهیل و تقویت فضای کسب و کار اقداماتی انجام داده است.

وی با تأکید بر لزوم کاهش هزینه های کشور، ابراز داشت: برای بهبود وضعیت اقتصادی باید سعی کرد هزینه ها کاهش یابد به طور مثال بهینه سازی در مصرف سوخت یکی از اقدامات اساسی برای انجام این مهم است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: برای بهبود وضعیت اقتصادی و کاهش هزینه ها مجلس ۱۰۰ میلیارد دلار برای سرمایه گذاری و تقویت بخش هایی مانند حمل و نقل و همچنین بهینه سازی در مصرف سوخت اختصاص داده است.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: با توجه به این که یکی از دغدغه های مردم در بخش بهداشت و درمان بود مجلس موافقت کرد یک درصد به مالیات بر ارزش افزوده اضافه شود تا از این محل بودجه بیشتری به بخش سلامت اختصاص یابد و زمینه کاهش هزینه های مردم در بخش بهداشت و درمان فراهم شود البته علاوه بر این نکته منابع مالی نیز از محل اجرای مرحله دوم هدفمند سازی یارانه ها به این بخش اختصاص داده شده است.

لاریجانی تصریح کرد: به دولت اجازه داده شده تا راه آهن سریع السیر تهران، قم، اصفهان از محل فاینانس منابع مالی اش را تأمین کند.

براساس اعلام خانه ملت، وی در پایان یادآور شد: مجلس با هماهنگی سایر نهادها می خواهد بخش های تولید کشور را در زمینه های کشاورزی، صنعت و معدن تقویت کند به طور مثال از ظرفیت معادن خوبی در کشور برخوردار هستیم که باید زمینه بهره برداری از آن فراهم آید.

انتهای پیام

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها