امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 5259
تاریخ انتشار: 6:30 ب.ظ - شنبه 2014/08/30
چاپ این نوشته
Share
حجت الاسلام محمودی

مسئول انجمن حامیان توسعه حوزه‌ علمیه کردستان، از ساخت مجتمع جامع حوزوی با گنجایش بیش از ۵۰۰ طلبه در شهرستان بیجار خبرداد.

گزارش پایگاه خبری مباحث به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» ، حجت الاسلام محمودی، با اشاره به برخی از اقدامات انجمن حامیان توسعه حوزه‌ علمیه کردستان اظهارداشت: این انجمن در راستای اهداف و سیاست های خود برنامه‌های متعددی  را انجام و توانسته  گام های خوبی در مسیر توسعه حوزه علمیه استان بردارد.

وی در همین زمینه به جلسه اخیر این انجمن با خیرین شهرستان بیجارکه در شهرهای مختلف کشور مقیم هستند، اشاره و گفت: در این جلسه که دو تصمیم مهم اخذ و منابع آن نیز پیش‌بینی شد.

مسئول انجمن حامیان توسعه حوزه‌ علمیه کردستان ،ادامه داد: با توجه به اهمیت شهر مقدس قم و حضور طلاب از استانهای مختلف برای ادامه تحصیل ابراز داشت: در همین راستا زمینی به مساحت ۵هزار متر مربع در منطقه پردیسان قم خریداری  شده و آماده واگذاری جهت ساخت مرکزی فرهنگی ،مذهبی با محوریت یک مدرسه علمیه برای طلاب بیجاری مقیم قم می باشد که امیدواریم با ساخت آن با کاهش بخشی از دغدغه های طلاب، در پیشبرد تحصیلی این افراد موثر باشیم.

وی تصریح کرد: از دیگر اقدامات این انجمن ساخت مدرسه علمیه امام رضا(ع)، در شهرستان بیجار است زیرا مدرسه فعلی جوابگوی تقاضاها نیست.

وی خاطرنشان ساخت: این پروژه به صورت مجتمع جامع حوزوی  است به نام امام هشتم مزین بوده  و ظرفیت ۵۰۰ طلبه را دارد و امیدواریم با راه اندازی سطوح مختلف علمی حوزه از مهاجرت طلاب به قم یا حوزه های دیگر جلوگیری نماییم .

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها