امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 5252
تاریخ انتشار: 5:30 ب.ظ - شنبه 2014/08/30
چاپ این نوشته
Share
آیت الله نمازی در دیدار خانواده شهیدان بار فروش

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: انقلاب اسلامی و جنگ ۸ ساله امتحان بزرگی برای ملت ایران بود که به گفته امام راحل هرچند جنگ خسارات مادی داشت ولی برکات معنوی زیادی را به ارمغان آورد.

گزارش پایگاه خبری مباحث به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا درکاشان، آیت الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه در دیدار با خانواده شهیدان بارفروش گفت: دفاع مقدس جوانان کشور را ساخت و اگر جوانان دوران دفاع مقدس را تجربه نمی کردند به کمال نمی رسیدند.

وی با تبریک به خانواده شهیدان بارفروش که فرزندان آنها به عنوان نعمت های الهی در راه عاشورا و کربلا قدم برداشتند گفت: همه اعضای خانواده شهیدان بارفروش در این امتحان الهی سربلند بودند و آثار آن را در قیامت خواهند دید که سختی های آنها چه پاداش و برکاتی را قیامت خواهد داشت.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در ادامه  الگو پذیری جهان اسلام از جوانان ایران اسلامی را یکی از دستاوردهای خون شهدا دانست و یاد آورشد: آنچه که امروز در غزه گذشته است مقاومتی است که از رزمندگان ایران اسلامی آموختند و رزمندگان جمهوری اسلامی ایران الگویی برای تمام جهانیان و مسلمانان هستند.

آیت الله نمازی با تأکید بر این که شهدا هنوز هم در اداره کشور همچنان نقش آفرینی دارند، افزود: هربارکه شهدای گمنام قیام می کنند امری حساب شده از جانب‌آنها است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یاد آورشد: در مواقعی که کشور دچار هرج و مرج های سیاسی و اقدامات گروهی بوده است با آمدن استخوان های شهدای گمنام به شهرها کشور به آرامش رسیده است.

آیت الله نمازی گفت:  پیام شهدای گمنام به مردم و مسؤولان کشور این است که بیایید استخوان های ما را با خود به شهرها ببرید تا با استخوان های خود متذکر شوند که هنوز هم هوای کشور را دارند.

وی افزود: در دوران جنگ برخی از خانواده ها برای فراری دادن فرزندانشان از جنگ و خدمت سربازی آنها را به خارج از کشور فرستادند و آینده سیاهی را برایشان رقم زدند اما آنها که ماندند با شهادت خود افتخارملت و جامعه شدند.

در ادامه رسول زرگرپور استاندار استان اصفهان نیز در این دیدار با اشاره به این که پیام تسلیت خانواده شهدای استان اصفهان را برای خانواده شهیدان بارفروش آورده ام گفت: از چگونگی زندگی شهیدان بارفروش آشنا هستم، شما از خانواده های ایثارگری هستید که چهار برابر دیگران ایثارکرده اند.

وی یاد آورشد: خانواده های متدین و ولایت مدار استان اصفهان با ۶ درصد از جمعیت کل کشور، سهم ۱۰ درصدی از آمار شهدای کشور و ۱۱ درصدی ایثارگران و جانبازان را به خود اختصاص داده است.

استاندار اصفهان با اشاره به این که شهرستان کاشان و نجف آباد در استان اصفهان بیشترین سرانه شهدای استان اصفهان را به خود اختصاص داده اند افزود: خانواده های شهدا ذخائر گرانقدری را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی نموده اند به طوری که همه استان اصفهان را استان شهدا می نامند.

زرگر پور همچنین با اشاره به این که ۴۰۰ شهید از فرماندهان دوران دفاع مقدس پرورش یافته استان اصفهان هستند یادآورشد: تمامی خیر و برکات استان اصفهان از برکت خون شهدا و صبر و استقامت ایثارگران و خانواده آنها است.

لازم به توضیح است رسول زرگرپور استاندار استان اصفهان که برای افتتاح طرح های عمرانی به شهرستان کاشان سفر کرده بوده به همراه آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه در کاشان، نماینده مردم نظنز و بادرود در مجلس شورای اسلامی و مسؤولان شهرستان کاشان برای عرض تسلیت ابوشهیدین محمد علی بارفروش به دیدار خانواده شهیدان باروفروش رفتند./ پایان خبر /

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها