امروز: چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 5213
تاریخ انتشار: 11:30 ق.ظ - شنبه 2014/08/30
چاپ این نوشته
Share
مدیر مدرسه علمیه امام خامنه ای خواهران کرمانشاه

حضرت معصومه (س) دارای مقام شفاعت گسترده‏ای هستند که بسیار وسیع‏و جهان شمول بوده و می‏تواند همه اهالی محشر را فراگیرد.

گزارش پایگاه خبری مباحث به گزارش خبر گزاری حوزه ، مدیر مدرسه علمیه امام خامنه ای خواهران کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار حوزه ضمن تبریک ولادت کریمه اهل بیت و روز دختر، بحث شفاعت را مدنظر قرار داد و  اظهار داشت : بالاترین جایگاه شفاعت، از آن رسول گرامی اسلام است که در قرآن‏کریم از آن به مقام محمود تعبیر شده است، البته دو تن ازبانوان خاندان رسول مکرم  نیزمقام شفاعت گسترده‏ای دارند که بسیار وسیع‏ و جهان شمول بوده  و می‏تواندهمه اهالی محشر را فراگیرد.

خانم محمدی، افزود: بعد از حضرت فاطمه زهرا( س) از جهت گستردگی شفاعت،هیچ و هیچ بانویی به مقام شفیعه محشر حضرت معصومه(س) نمی‏رسد، که امام به حق‏ناطق، حضرت جعفر صادق(ع) در این رابطه می‏فرماید: «با شفاعت او همه شیعیان ما وارد بهشت می‏شوند.»

وی با اشاره به ابعاد شخصیتی این بانوی بزرگ اسلام گفت: حضرت معصومه(س) در خاندانی که سرچشمه علم و تقوا و فضایل اخلاقی بودند رشد نموده و در میان فرزندان امام کاظم(ع) بعد از امام  رضا(ع) از نظر علمی و اخلاقی مقام والایی داشتند که این حقیقیت از اسامی و القاب و تعریفها و توصیفاتی که ائمه اطهار(علیهم السلام) از ایشان نموده اند پیدا و آشکار است.

وی خاطرنشان ساخت : حضرت فاطمه معصومه(س) از جمله راویان گرانقدر و عظیم الشإن آل محمد(ص) است. ایشان از پدرگرامی خویش و اجداد شریف و بزرگان و جمعی از خاندان جلیل القدرش احادیثی نقل کرده که علمای شیعی و سنی آنرا تایید کرده اند.

مدیر مدرسه علمیه امام خامنه‌ای کرمانشاه، این بانوی بزرگ را دارای کراماتی بزرگ و ارجمند خواند که بسیاری از آنها برای همگان مشهود است و گفت: امیدوارم زنان و خصوصا دختران با سرلوحه قرار دادن ایشان در طول زندگی خود، بهترین مسیر را در زندگی انتخاب نموده و سعادت اخروی خود را نیز تضمین نمایند./پایان خبر/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها