امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 5199
تاریخ انتشار: 9:00 ق.ظ - شنبه 2014/08/30
چاپ این نوشته
Share
امام جمعه اصفهان

امام جمعه اصفهان با بیان این که طرح مسکن مهر جزء اولویت های مهم دولت است گفت: دولت نباید کارهای دولت پیشین را تضعیف کند چرا که این اقدام به امید مردم خدشه وارد می کند و دولت باید در جهت رفع نواقص دولت گذشته تلاش کند.

گزارش پایگاه خبری مباحثبه گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان  در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه که در مسجد امام برگزار شد با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر هیأت دولت و اقدامات مثبت و بسیار مهم دولت یازدهم گفت: طبق فرمایشات رهبری، ورود جدی دولت به اموری چون صنایع تبدیلی در کشور یک اولویت محسوب می شود و دولت با برنامه‌ریزی صحیح باید در این زمینه گام های اساسی بردارد.

وی با بیان اینکه طرح مسکن مهر باید تکمیل شود گفت: دولت نباید کارهای دولت پیشین را تضعیف کند چرا که این اقدام به امید مردم خدشه وارد می کند و دولت باید در جهت رفع نواقص دولت گذشته تلاش کند.

 آیت الله طباطبایی نژاد درادامه با اشاره به شهادت شهیدان رجایی و باهنر توسط منافقین کوردل تصریح کرد: هر سال اعضای هیأت دولت در این هفته گزارش کار می دهند و اغلب ما گزارش های دولتی را در نماز جمعه می گوییم و این منحصر به دولت خاصی هم نیست چرا که همه دولت ها خدمت های بزرگی را با حمایت مردم انجام داده اند.

وی گفت: انتقادهای بی‌مورد و بی‌انصافانه به دولت فعلی و قبلی در هر شرایط و در هر زمان و از زبان هر شخص و از تریبون هر سنگری غلط است.

امام جمعه اصفهان با بیان این که در طول این سه دهه در هیچ زمینه‌ای نظام جمهوری اسلامی ایران حتی یک قدم هم عقب نرفته است، گفت: نظام جمهوری اسلامی حتی در مواردی هم جهش قابل توجهی داشته که از آن می‌توان به بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به این که امروز اینترنت تنها راه انتشار مطالب ناب شیعی به دنیای اسلام است، تصریح کرد: در زمینه های دیگر نیز خدمات دیگری به مردم ارائه شده که باید به جهات مفید آن توجه داشت و در جهت رفع نواقص آن تلاش کرد.

نماینده ولی فقیه در اصفهان در ادامه با اشاره به سفر اخیر بعضی از وزرا به اصفهان گفت: همه دولت مردان می دانند مسأله آب در این استان مشکل عمده است و مربوط به امروز و دیروز نیست، این استان گل سر سبد کشور است، اما اکنون به کویر تبدیل شده است و پویایی استان اصفهان به مسأله آب بسته شده است بنابراین ما امیدواریم هر چه سریع تر برای مشکل آب اصفهان چاره ای اندیشیده شود.

وی گفت: به کشاورزان وعده می دهم که پاییز آب در رودخانه زاینده رود برای کشت پاییزه جاری می شود، امروز اصفهان شهر خشک و بی آبی شده است، اما با همه این صفات باید برنامه ریزی کرد و مردم تحمل بیشتری کنند و از انتقاد های غیر منصفانه بپرهیزند.

آیت الله طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: امروز هفتم شهریور سالگرد شهادت شهید حکیم و عده ای از نمازگزاران در کنار مرقد حضرت علی(ع) به دست منافقان و عناصر حزب بعث است، حزب بعث نه تن از برادران این شهید بزرگوار را نیز به شهادت رساند.

امام جمعه اصفهان در ادامه با اشاره به سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا گفت: انهدام اخیر پهپاد رژیم صهیونیستی و دیگر تجهیزات دشمن متجاوز به حریم هوایی ایران در ماه‌های گذشته توسط پدافند هوایی، نظام جمهوری اسلامی ایران نشان داد که چشم مدافعان نظام جمهوری در مقابل هر تحرک و اقدام خصمانه‌ای همیشه بیدار و هوشیار است.

وی در خطبه اول نماز جمعه  با بیان این که اگر فردی گناه خود را کوچک بشمارد آماده تسلط شیطان می شود، تصریح کرد: خداوند به گناهکاران بشارت داده است که همواره درهای رحمت الهی بر روی آنان گشوده شده است، اما از سوی دیگر مؤمنان نیز باید مراقب باشند که به عبادات خود متکبر نشوند.

آیت الله طباطبایی نژاد اظهار کرد: اگر خداوند هم چشم و گوش و زبان به ما نداده بود مرتکب هیچ گناهی نمی شدیم، اما این ها از مهم ترین نعمت های الهی است، این فناوری ها حاصل فکری است که خدا برای انسان ایجاد کرده است و باید فرهنگ دینی را به صورتی به وجود بیاوریم که از همه این وسایل در راه خدمت به خلق و در راه خدا استفاده کنیم.

/ پایان خبر /

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها