امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 5188
تاریخ انتشار: 10:00 ق.ظ - شنبه 2014/08/30
چاپ این نوشته
Share
هشدار مجدد آیت‎‏الله مکارم‎شیرازی در حرم مطهر رضوی

یکی از مراجع تقلید تاکید کردند: هدف اصلی دشمن انحراف جوانان از مسیر انقلاب است، پس مسئولان سعی کنند رسانه‌ای را در اختیار جوانان قرار دهند که بدآموزی نداشته و ابزار و زمینه‌ساز گناه نباشد.

گزارش پایگاه خبری مباحث ، به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا، آیت‎‏الله العظمی «ناصر مکارم‎شیرازی» به مناسبت میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) در جمع عموم زائران در صحن جامع حرم مطهر رضوی با بیان اینکه “وجود مبارک کریمه اهل بیت(س) برای ایران برکات زیادی دارد” خاطرنشان کردند: حوزه علمیه قم در جوار بارگاه حضرت معصومه(س)، گسترده‌ترین حوزه علمیه جهان است و علم و دانش از این حوزه به تمام نقاط جهان گسترش می‌یابد و امام صادق(ع) در ۱۲۰۰ سال پیش این حرکت علمی را بیان کرده بودند.

این مرجع عالی قدر شیعه تصریح کردند: در روایت ائمه هدی(ع) آمده که سه در از در‌های بهشت در قم است و به نظر بنده آن سه دَر، علمِ تفسیر، فقه و عقاید است که منشأ آن در قم است.

ایشان با بیان اینکه در زمان هارون‌الرشید و مأمون، مرزهای اسلام وسیع‌تر شده بود، اظهار داشتند: در آن زمان شبهات و تحریف‌های دینی زیاد شده بود و امام رضا(ع) در دوران خویش یک تنه در برابر تمام شبهات ایستادند و از اسلام دفاع کردند.

این مفسر قرآن با اشاره به اینکه مأمون از هیئت علمی امام رضا(ع) احساس خطر می‌کرد گفتند: هنگامی که علوم امام(ع) در همه‌جا طنین انداز شد٬ مأمون مصمم بود تا جایگاه علمی آن حضرت را زیر سؤال ببرد پس بحث مناظرات را راه انداخت و امام(ع) نیز با هفت گروه از فرق و ادیان به مباحثه پرداختند و پاسخ هر گروه را بر اساس عقاید و کتاب‌های خودشان دادند.

به گفته استاد برجسته حوزه علمیه قم، آوازه مناظرات امام رضا(ع) در همه‌جا پیچید و ایشان دِین خود را در برابر دین أدا کردند و اگر دفاعیات امام(ع) نبود، اسلام و مکتب اهل بیت(ع) آسیب‌های سنگینی می‌دید.

ایشان افزودند: امروز تهاجم فرهنگی و تبلیغات ضد اسلامی در رسانه‌های جهانی و فضای اینترنتی زیاد شده است و حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها باید در مقابل این تهاجمات ایستادگی کنند.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه در دوران امروز، ابزار و زمینه‌‌های گناه زیاد شده است، تصریح کردند: هدف اصلی دشمن انحراف جوانان از مسیر انقلاب است، پس مسئولان سعی کنند رسانه‌ای را در اختیار جوانان قرار دهند که بدآموزی نداشته و ابزار و زمینه‌ساز گناه نباشد.

این مفسر نهج البلاغه و استاد اخلاق در پایان خاطرنشان کردند: گناه و فساد باعث بلا، مریضی‌های سخت، خشکسالی و مرگ و میر فراوان می‌شود و باید استغفار کرد زیرا که استغفار راه نجات از بلایا و سبب نزول نعمات الهی است. /پایان پیام/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها