امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 5182
تاریخ انتشار: 6:30 ب.ظ - پنج‌شنبه 2014/08/28
چاپ این نوشته
Share
معاون پژوهش حوزه خبر داد

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه، تدوین کتاب‌های آموزشی ویژه‌ی مسلمانان خارج از کشور را یکی از اولویت‌های حوزه‌ بیان کرد.

گزارش پایگاه خبری مباحث به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، تعدادی از مسئولین و اساتید حوزه‌ی علمیه‌ی قم که در گرجستان به سر می‌برند، روز دوشنبه، سوم شهریور، با حضور در رایزنی فرهنگی ایران در تفلیس، از نزدیک با روند فعالیت‌های مرکز فرهنگی کشورمان آشنا شدند.

در این دیدار، طالبی‌فر، سفیر ایران در تفلیس،حجج اسلام والمسلمین عماد، معاون پژوهش حوزه‌های علمیه ، مهاجرنیا، مسئول دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه‌های علمیه، ساجدی، مدیر آموزش و شیرخانی، مدرس علوم سیاسی حضور داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین عماد، معاون پژوهش حوزه‌های علمیه، تدوین کتاب‌های آموزشی ویژه‌ی مسلمانان خارج از کشور را یکی از اولویت‌های حوزه‌ بیان کرد و تأمین منابع آموزشی با موضوع خانواده در خارج از کشور را یکی از ضروریات برای حفظ ارزش‌های اسلامی بین مسلمانان در این حوزه دانست.

مجتبی کامران‌فرد، رایزن فرهنگی کشورمان در گرجستان، در سخنانی، ضمن بیان اهمیت مسائل فرهنگی، بر لزوم وحدت بین طلاب خارجی که در حوزه‌های علمیه، علوم دینی را فرا گرفته‌اند تأکید کرد و توجه به مسائل انسانی و اخلاق را شرط لازم در حفظ موقعیت و جایگاه مدارس دینی عنوان کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان، تنها راه ماندگاری ارتباط بین دو کشور را در عرصه‌های فرهنگی و علمی، بومی‌سازی و پرورش نیروهای کارآمد و توانمند در این حوزه‌ها دانست و گفت: پژوهش و آموزش در مجامع و کشورهای پیشرفته به عنوان سرمایه‌گذاری مورد توجه قرار می‌گیرد؛ اما متأسفانه هنوز نگاه هزینه‌ای به آن داشته و همواره سعی در صرفه‌جویی در این حوزه‌ها داریم.

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها