امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 5175
تاریخ انتشار: 5:30 ب.ظ - پنج‌شنبه 2014/08/28
چاپ این نوشته
Share
حجت ‏الاسلام شجونی:

حجت‏ الاسلام شجونی به نفوذ برخی فعالان و منتسبان به فتنه ۸۸ در مسؤلیت‏های اجرایی در برخی از وزارتخانه‏ ها اشاره کرد و گفت: این کار دولت با شعار اعتدال وی به هیچ عنوان سازگار نیست و نوعی خیانت محسوب می شود.

گزارش پایگاه خبری مباحث به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا،حجت‏ الاسلام جعفر شجونی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز  با اشاره به عملکرد دولت تدبیر و امید در عرصه سیاست خارجی و دستاوردهای آن گفت: دولت در سیاست خارجی بنای کوتاه آمدن در مقابل آمریکایی‏ها را دارد و تحرک دلاورانه و قهرمانانه‏ای در مذاکرات نداشته است.

وی با بیان این‏که همه مردم ایران در زمینه سیاست خارجی دلواپس هستند، ابراز داشت: همه ملت ایران منتظر تحرکی چشم‏گیر از دولت در عرصه سیاست خارجی هستند و انتظار دارند که حقوق آنها در این مذاکرات رعایت شود و دولت نیز وظیفه دارد که این امر را به سرانجام برساند.

حجت‏ الاسلام شجونی به نفوذ برخی فعالان و منتسبان به فتنه ۸۸ در مسؤلیت‏های اجرایی در برخی از وزارتخانه‏ها اشاره کرد و اظهار داشت: این کار دولت با شعار اعتدال وی به هیچ عنوان سازگار نیست.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دولت با مطرح کردن شعار اعتدال زشت و زیبا را با هم مخلوط کرده و در این بین نیز به فتنه‏گران میدان داده است و این در شأن یک رییس جمهور که لباس روحانیت به تن دارد نیست.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت با بیان این مطلب که استفاده از فتنه‏گران در پست‏های اجرایی کشور خدمت به نظام نیست، خاطرنشان کرد: دولت باید بر وزارت‏خانه‏ها نظارت داشته باشد و اجازه ندهد که به راحتی فتنه‏گران و افراد ضد نظام پست‏های کلیدی را به دست گیرند و همچنین باید در این خصوص فیلترهایی را برای استخدام آنها ایجاد کند.

حجت‏ الاسلام شجونی با بیان این‏که در قرآن کریم هم« اعتدال» هست و هم« واغلظ علیهم»، ابراز داشت: دولت باید در برخورد با فتنه گران، آشوب‏گران و توهین کنندگان به امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب غلیظ عمل کند و در این مسأله نباید اعتدال را خدشه‏دار کرد.

وی به ابراز نگرانی رهبر معظم انقلاب، مراجع عظام تقلید، علما و متندینان و دلسوزان نظام از وضعیت فرهنگی کشور و فعالیت‏های وزارت ارشاد در این راستا اشاره کرد و اظهار داشت: تعبیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از فرهنگ، برگزاری جشن یا مراسماتی با موضوع  گویش‏ها و رقص‏های محلی است و متأسفانه این چالش بزرگی در رابطه با مسأله فرهنگ است.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت با بیان این‏که فرهنگ درس زندگی و درست زندگی کردن است، تصریح کرد: از طریق فرهنگ است که می توان میزان فساد در جامعه را کاهش داد و جوانان را تشویق به ازدواج کرد ولی متأسفانه فرهنگ در کشور ما به درستی معنی نشده است.

حجت‏ الاسلام شجونی در پایان به شاخصه های وزیر آینده علوم اشاره و تأکید کرد: وزیر آینده علوم نباید مانند وزیر قبلی باشد و راه او را ادامه ندهد و همچنین منتظریم که در آینده‏ای نزدیک شاهد توضیحات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره عملکردش در این وزارتخانه باشیم.

/ پایان خبر /

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها