امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 5171
تاریخ انتشار: 5:00 ب.ظ - پنج‌شنبه 2014/08/28
چاپ این نوشته
Share
آیت‌الله استادی:

آیت الله استادی با تأکید بر این‌که باید در مسیر اهل‌بیت(ع) حرکت کنیم، گفت: امروز ما در کشوری اسلامی زندگی می‌کنیم؛ از این‌رو توقعات زیادی از ما در سطح بین‌المللی می‌رود که همگان باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

گزارش پایگاه خبری مباحث به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت‌الله رضا استادی، عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه در آیین خطبه خوانی خادمان حرم حضرت معصومه(س) که پیش از ظهر امروز در شبستان امام خمینی(ره) آستان مقدس بانوی کرامت برگزار شد، به بیان ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) پرداخت.

وی گفت: حضرت معصومه(س) از امامزادگان بزرگواری هستند که درباره ایشان روایات فراوانی از معصومان(ع) وارد شده است؛ ایشان پس از امام رضا(ع) در میان فرزندان موسی بن جعفر(ع) از همه بافضیلت‌تر هستند.

عضو شورای حوزه‌های علمیه با اشاره به اهتمام ویژه علما و بزرگان برای زیارت کریمه اهل‌بیت(ع) خاطرنشان کرد: همجواری حوزه علمیه قم با حرم مطهر حضرت معصومه(س) برکات زیادی برای حوزه‌های علمیه داشت.

آیت الله استادی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر این‌که باید در مسیر اهل‌بیت(ع) حرکت کنیم، اظهار داشت: امروز ما در کشوری اسلامی زندگی می‌کنیم؛ از این‌رو توقعات زیادی از ما در سطح بین‌المللی می‌رود که همگان باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشیم و بدانیم همگان از ملت ایران توقع درستکاری دارند.

وی تأکید کرد: در جمهوری اسلامی ایران باید دو شهر مقدس مشهد و قم نسبت به دیگر شهرها متفاوت بوده و مردم از این شهرها سبک زندگی اسلامی را به دیگران منتقل کنند؛ نباید خیابان‌ها، تفریحگاه‌ها مشهد و قم همانند دیگر شهرهای کشور باشد.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم یادآور شد: شهر مقدس قم حرم اهل‌بیت(ع) به شمار می‌رود از این‌رو باید اقتضائات آن را نیز تأمین کنیم؛ قم باید از نظر دیانت در سراسر کشور الگو باشد؛ البته خوشبختانه تفاوت‌های دینی و فرهنگی این دو شهر با دیگر شهرها دارند ولی نباید به این میزان راضی باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: موقوفات حرم حضرت فاطمه معصومه(س) جزو بیت المال محسوب می‌شوند که نباید آن‌ها را حیف و میل کرد؛ نمی‌شود بدون اجازه از این موقوفات استفاده کرد.

 / پایان خبر /
نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها