امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 5113
تاریخ انتشار: 10:00 ق.ظ - پنج‌شنبه 2014/08/28
چاپ این نوشته
Share
ملاحظات مراجع تقلید در نسل سوم

وزیر ارتباطات درباره ابراز نگرانی برخی علما از مدیریت نشدن پیامدهای فرهنگی خدمات تصویری نسل سوم تلفن همراه گفت: باید در نظر داشت که در این وزارت به دنبال آنیم که مسائل اخلاقی و فرهنگی را در اولویت خود قرار دهیم.

گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل خبرگزاری اهل‌بیت (ع) ـ ابنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به نگرانی برخی مراجع عظام از جمله آیت‌الله مکارم شیرازی در زمینه‌ گسترش نسل سوم ارتباطی گفت: سیاست دولت برای اعطای مجوز نسل سوم ارتباطی مانند گذشته است و تا آماده شدن پیوست فرهنگی مربوطه، ارسال عکس و تماس تصویری مسدود خواهد بود.

محمود واعظی در پاسخ به سئوالی درباره ابراز نگرانی برخی علما از مدیریت نشدن پیامدهای فرهنگی خدمات تصویری نسل سوم تلفن همراه با تشکر از تمام مراجع به خاطر تذکرشان گفت: باید در نظر داشت که در این وزارت به دنبال آنیم که مسائل اخلاقی و فرهنگی را در اولویت خود قرار دهیم و تا زمانی که پیوست فرهنگی مربوطه امضاء نشود، تمام خدمات مثل دو سال قبل ارائه می‌شود.

وی که در حاشیه همایش چشم انداز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال دوم دولت تدبیر و امید با خبرنگاران گفتگو می‌کرد افزود: تدوین پیوست فرهنگی تماس‌های تصویری بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه برعهده دولت گذاشته شده است.

واعظی گفت: معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت موظف است در مورد مسائل مهمی که نیاز به تدوین پیوست فرهنگی دارد آن را به دولت اعلام کند و دولت نیز موظف به تهیه پیوست مربوط است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در این زمینه پیوست فرهنگی تماس‌‌های تصویری از سوی وزارت ارتباطات تهیه و برای تصویب و طی مراحل قانونی به مراجع مربوط فرستاده شده است.

واعظی با اشاره به این‌که دو اپراتور با امضای تفاهم‌نامه‌‌ای با وزارت ارتباطات موظف هستند که در مورد مسائلی که امکان نظارت بر آن‌ها وجود ندارد تا تصویب پیوست فرهنگی محدودیت ایجاد کنند، گفت: وزارت ارتباطات در این زمینه پیشنهاد خود را به دولت ارائه داده و دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی نیز پیشنهاد خود را تهیه کرده است.

وی افزود: در این پیوست به مواردی که مورد نگرانی است توجه شده و اپراتور‌ها موظفند به این پیوست پس از تصویب، عمل کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره‌ نحوه نظارت بر شرکت‌ها در زمینه حمایت از محصولات داخلی گفت: هدف وزارت ارتباطات این است که همه اپراتور‌ها و شرکت ‌هایی را که از محصولات فناوری اطلاعات استفاده می‌کنند به استفاده از محصولات داخلی ترغیب کند و برای دستیابی به این هدف تلاش می‌کنیم در فضای تفاهم، این همکاری بین بخش‌های خصوصی و تولید‌کنندگان داخلی ایجاد شود. /پایان پیام/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها