امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 5067
تاریخ انتشار: 10:43 ق.ظ - چهارشنبه 2014/08/27
چاپ این نوشته
Share
آیت‌الله سبحانی با تاکید بر آشنایی طلاب با سیاست:

حضرت آیت‌الله جعفر سبحانی با بیان این‌که نباید مدارس علمیه را سیاستگاه قرار داد، گفت: طلاب نباید سیاست زده و سیاسی کار باشند؛ البته باید نسبت به مسائل سیاسی آگاهی اجمالی داشته و از اوضاع جهان بی اطلاع نباشند.

گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبر گزاری رسا ،  از مراجع تقلید در مراسم اختتامیه المپیاد علمی طلاب سراسر کشور که در مجتمع فرهنگی تربیتی ولایت قم برگزار شد، با بیان روایتی از امام صادق(ع) گفت: عالم به زمان و شرایط مورد هجوم شبهات قرار نمی‌گیرد؛ ناآگاه به شرایط زمان محکوم به عدم است.

وی افزود: کار شورای عالی حوزه علمیه قم برای مشخص کردن ممتازان کار ارزنده و پسندیده‌ای است؛ حتی شورا اگر توانست برای این افراد کلاس و اساتید ویژه‌ای نیز تنظیم کند.

حضرت آیت‌الله سبحانی با اشاره به این‌که افراد ممتاز همه از یک استعداد برخوردار نیستند، خاطرنشان کرد: هر یک از این‌ افراد را باید براساس علاقه و استعدادشان به فقه، اصول، رجال و دیگر مسائل سوق دهیم.

وی تصریح کرد: امروز باید به سلاح‌های مختلف علمی در حوزه‌های علمیه مجهز شویم، طلاب ممتاز را باید بر اساس تخصص‌شان سوق دهیم؛ امام صادق(ع) در میان ۴ هزار شاگرد خود نخبگانی همانند زراره را بر اساس استعداد و علاقه‌شان تربیت کرده‌ بودند.

این مرجع تقلید با بیان این‌که رسیدن به مقامات علمی تنها با تحصیل محقق می‌شود خطاب به حاضران تصریح کرد: اگر در کنار تحصیل به کارهای دیگر بپردازید از همه جا باز خواهید ماند؛ نباید بیشتر از یک کار را در پیش گیرید.

وی تأکید کرد: نباید حوزه‌های علمیه را که مدرسه علم، فقه، تاریخ، نوشتن و نقد کردن است را به سیاستگاه تبدیل کرد، طلاب نباید سیاست زده و سیاسی کار باشند؛ البته باید نسبت به مسائل سیاسی آگاهی اجمالی داشته و از اوضاع جهان بی اطلاع نباشند.

حضرت آیت‌الله سبحانی در بخش پایانی سخنان خود خواستار حفظ اجمالی دروس از سوی طلاب شد و گفت: طلاب علم را یاد می‌گیرند ولی متأسفانه در حفظ ضعیف عمل می‌کنند؛ حداقل متن لمعه و تهذیب را باید حفظ کرد.

/ پایان خبر /

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها