امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 501
تاریخ انتشار: 9:30 ق.ظ - سه‌شنبه 2013/12/10
چاپ این نوشته
Share

هیئت علمای ارشد الازهر دیروز، ۱۸ آذر، طی نشستی در قاهره استعفای رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان مبنی بر عدم عضویت در این هیئت را پذیرفت.

به گزارش مباحث،  نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «الاهرام»، مرکز اسلامی الازهر با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد: با اجماع نظر اعضای هیئت علمای ارشد الازهر در پایان نشست عادی دیروز، ۱۸ آذرماه، به ریاست احمد الطیب، شیخ الازهر استعفای یوسف قرضاوی، رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان مبنی بر عدم عضویت در این هیئت پذیرفته شد.
عباس شومان، قائم‌مقام شیخ الازهر اظهار کرد: این هیئت پذیرش استعفای قرضاوی از عضویت آن را بررسی کرد و در حین رأی‌گیری از حاضران، احمد الطیب، شیخ الازهر از ریاست جلسه کناره‌گیری کرد.
شیخ الازهر اعلام کرد: شایسته نیست که امامی عادل در اتخاذ تصمیم علیه کسی که به وی تهمت و افترا زده است، شرکت کند، تا این شبهه به وجود نیاید که وی با این رأی، تلافی‌جویانه عمل کرده است.
پیش از این یوسف قرضاوی، در اعتراض به موضع الازهر در قبال تحولات مصر استعفای خود را در شبکه اجتماعی توئیتر اعلام کرد و در پیام استعفای خود، شیخ الازهر را مورد هجوم قرار داد.
قرضاوی پس از برکناری محمد مرسی از ریاست جمهوری در مصر صراحتا از وی و اخوان‌المسلمین حمایت کرد و با صدور فتواهایی مردم این کشور را به اعتراض علیه ارتش مصر فرا می‌خواند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها