امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 4981
تاریخ انتشار: 12:00 ب.ظ - سه‌شنبه 2014/08/5
چاپ این نوشته
Share
آیت الله نمازی

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان شرایط کشور را با توجه به تحولات منطقه و جهان بسیار حساس و مهم خواند و گفت: امروز کشور تحمل سیاسی بازی و سیاسی کاری و باند بازی را ندارد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث، آیت الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه در کاشان در دیدار با معاون پژوهش و برنامه ریزی نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و رییس سابق و جدید آموزش و پرورش‌ کاشان گفت: مدیر جدید آموزش و پرورش کاشان هر چند بیش از ۲۰ سال در حوزه های مختلف آموزش و پرورش سابقه فعالیت دارد  اما از امروز مسؤولیت سنگین‌تری در حوزه جغرافیایی وسیع تری در آموزش و پرورش کاشان بر دوش او گذاشته می شود.

وی مدیران و معلمان آموزش و پرورش را امانت های الهی نزد رییس آموزش و پرورش دانست و افزود: رییس آموزش و پرورش در برابر همکاران خود در این حوزه باید سعه صدر و تعامل بیشتری داشته باشد و این هنر را داشته باشد که بتواند از تمامی ظرفیت های مدیران و آموزگارانی که کار تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم را بر عهده دارند استفاده کند.

به گفته وی دبیران آموزش و پرورش نیز باید  تفکر توحیدی را در مواد درسی تاریخ، فیزیک و شیمی برای دانش آموزان بیان کنند تا دانش آموزان را با مواد درسی ریاضی متوجه خدا کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یادآور شد: آموزگاران باید از تمامی ظرفیت های گویش ها و از زوایای تنوع زبان ها، دانش آموزان را متوجه نظام هستی نمایند که متولی آن خداوند سبحان است.

آیت الله نمازی با اشاره به بیش از ۲ هزار تنوع گویش ها در دنیا افزود: آموزگاران در آموزش و پرورش باید این هنر را داشته که بتوانند از تنوع گویش های جهان، اعداد و سیمای ستارگان و…که آیینه تمام نمای توحیدی است عظمت و قدرت آفریدگار را به دانش آموزان نشان دهند.

نماینده ولی فقیه در کاشان یادآور شد: این دستور العمل را که خداوند سبحان را در هر یک از رشته ها و مواد درسی از جمله رشته نانو می توان خدا را مشاهده کرد باید در حوزه آموزش و پرورش مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه کاشان در ادامه، جناح بازی، سیاسی کاری، گروه بازی و باند بازی را برای حوزه آموزش و پرورش سم مهلکی خواند و گفت: هنر رییس آموزش و پرورش در این است که بدون توجه به گرایشات حزبی و جریان های سیاسی و گروهی افراد از همه ظرفیت های مدیران و آموزگاران در حوزه آموزش و پرورش استفاده کند.

آیت الله نمازی شرایط کنونی جهان و منطقه را حساس خواند و با اشاره به این که کشور تحمل سیاسی بازی و سیاسی کاری و باند بازی را ندارد یادآور شد: وحدت و همدلی ملت ایران اسلامی در شرایط کنونی که صهیونیست هیچ نقطه امنی را در منطقه باقی نگذاشته اند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: این تفکر بچه گانه ای است که کدام مدیری باشد و کدام مدیر نباشد چرا که ملاک مدیران برتر ارزش ها و ارزش مداری مدیران است.

آیت الله نمازی یادآور شد: اگر فعالیت مدیری بر محور ارزش ها بود آن مدیر شایسته تکریم و احترام و حمایت است و باید برای ادامه فعالیت ها او را حمایت کرد.

وی در ادامه، نسل کشی و کودک کشی اسرائیل را غیر قابل تحمل خواند و یادآور شد: امنیت و صلابت و اقتدار امروز نظام جمهوری اسلامی در جهان از برکت اسلام ناب محمدی نه آن اسلامی که در عربستان و امارات است که از حمله به غزه حمایت کرد و ۲۵۰ میلیارد دلار به رژیم کودتاچی مصر داد تا از اسرائیل حمایت کند.

به گفته وی، تمامی جنایات، ظلم ها و نسل‌کشی های امروز جهان توسط افراد علمی و تحصیلکرده جهان که در رأس امور قرار دارند انجام می شود و افراد جاهل هیچ نقشی ندارند.

نماینده ولی فقیه در کاشان با اشاره به نقش برجسته ولایت مطلقه فقیه در ایجاد اقتدار و امنیت نظام جمهوری اسلامی در جهان گفت: امروز جهان به دنبال کشف اسرار ولایت فقیه است که این چه قدرتی است که به تنهایی در برابر ابرقدرت های جهان ایستاده و مرعوب هیچ یک از آنها نیست و اهل سازش نیست.

امام جمعه کاشان بر لزوم تبیین جایگاه ولایت مطلقه فقیه برای دانش آموزان تأکید کرد و گفت: نظام آموزش و پرورش باید این مهم را در لابلای کتب درسی دانش آموزان گنجانده و به آن توجه داشته باشد.

امام جمعه کاشان در ادامه ضمن تجلیل از حسین حنطه ای مدیر سابق آموزش و پرورش کاشان که از تمامی ظرفیت های موجود بیشترین بهره برداری داشت گفت: فعالیت های ۷ سال گذشته در نظام آموزشی و تعلیم و تربیت فرزندان این شهرستان شایسته تقدیر بیشتری است.

وی همچنین با خیر مقدم به محمود خدمتی مدیر جدید آموزش و پرورش کاشان گفت: مدیر جدید آموزش و پرورش کاشان هر چند از خانواده آموزش و پرورش هستند اما جایگاه مدیریت آموزش و پرورش عرصه جدیدی است که امید است با استفاده از تجربیات و دستاوردهایی که در این حوزه دارند و بهره مندی از تجربیات مدیریت سابق آموزش و پرورش کاشان با قدرت و سعه صدر در این عرصه مهم که ۵ هزار آموزگار و ۵۵ هزار دانش آموز را تحت پوشش دارد با مدیریت جهادی در راه تعلیم و تربیت دانش آموزان آینده ساز میهن اسلامی موفق باشد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها