امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 4977
تاریخ انتشار: 11:30 ق.ظ - سه‌شنبه 2014/08/5
چاپ این نوشته
Share
امام جمعه تبریز:

آیت الله شبستری با بیان این‌که مدعیان دروغین حقوق بشر در دنیای امروز شریک جنایتکاران هستند، گفت: آمریکا و اسرائیل جنایتکاران بالفعل هستند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث،آیت الله محسن مجتهدشبستری، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی امروز در دیدار با اعضای کمیسیون حقوق بشر منطقه هفت کشور اظهار داشت: مبانی عالی دین مبین اسلام، منادی حقوق بشر و کرامت انسانی است، در حقیقت پایه گذار اصلی حقوق بشر اسلام است.
وی با اشاره به تخریب چهره حقیقی اسلام در رسانه‌های غربی خاطرنشان کرد: علیرغم تلاش رسانه‌های غربی موج اسلام‌گرایی در سراسر جهان روز به روز در حال افزایش است، چراکه اسلام منادی صلح، برادری، برابری، امنیت، اخلاق و عدالت است، به عبارت دیگر اسلام دینی است که فطرت بشریت به آن تمایل دارد.
امام جمعه تبریز با انتقاد از مدعیان دروغین حقوق بشر تصریح کرد: برخی کشورها همچون آمریکا تنها مدعی حقوق بشر است اما در عمل نه تنها هیچ اقدامی انجام نمی دهد، بلکه حامی تروریسم و کشتار بی رحمانه کودکان و زنان بی دفاع و مظلوم در سراسر جهان است. مدعیان حقوق بشر در دنیای امروز شریک جنایتکاران هستند.
نماینده خبرگان رهبری با بیان این‌که اسلام دینی مترقی بوده و علاوه بر حقوق انسانی به رعایت حقوق حیوانی تاکید کرده است، گفت: هیچ مکتب غرب و شرقی همچون اسلام به اهمیت حقوق بشر تاکید نکرده است، این در حالی است که در دستورات جنگی اسلام بر رعایت حقوق طبیعت و افراد بی‌گناه چون زنان و کودکان سفارش شده است.
آیت الله شبستری با اشاره به فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حرمت استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی افزود: این فتوای مهم معظم‌له مبنای قرآنی، روایی و حدیثی دارد، چراکه اسلام استفاده از سلاح های کشتار جمعی را ۱۴ قرن قبل اعلام کرده است، استفاده از بمب اتم در اسلام حرام است.
امام جمعه تبریز با بیان این‌که دارندگان سلاح‌های شیمیایی، فسفری و اتمی ایران را از حق داشتن فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای محروم می کنند، گفت: همانطور که رهبر انقلاب اسلامی فرمودند؛ دشمنان امروز به بهانه انرژی هسته ای بر ایران فشار می آورند، که اگر این نبود، حقوق بشر و دیگر مسائل را علم می کردند.
وی با تأکید بر این‌که آمریکا و اسرائیل جنایتکاران بالفعل هستند، تصریح کرد: آمریکا که مدعی حقوق بشر است، بهتر است ابتدا وضع خود را بررسی کند و ببیند که ذره ای از این قوانین حقوق بشر را رعایت می کند یا نه؟ از سوی دیگر رژیم صهیونیستی در غره نسل کشی می کند و آمریکا  با حمایت خود ثابت کرده که تنها در ادعای توخالی مدافع حقوق بشر است.
آیت الله شبستری با بیان این‌که آمریکا و رژیم صهیونیستی با حمایت از تروریسم در منطقه اهداف شوم خود را دنبال می کنند، گفت: داعش نیز دست پرورده جنایتکارانی چون آمریکا و اسرائیل و انگلیس است و این مثلث شوم می خواهد با استفاده از داعش، چهره اسلام را مخدوش کند.
همچنین در ابتدای این دیدار حجت الاسلام مالک اژدر شریفی، رییس هیأت امنای دفتر منطقه ۷ کمیسیون حقوق بشراسلامی با ارائه گزارشی از روند فعالیت های این دفتر اظهار داشت: متاسفانه کسانی که دم از حقوق بشر می زنند و اساسنامه حمایت از بشر را تدوین کرده اند خود نسل بشر را نابود می کنند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها