امروز: چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 4959
تاریخ انتشار: 8:30 ق.ظ - سه‌شنبه 2014/08/5
چاپ این نوشته
Share
آیت الله نوری همدانی

حضرت آیت الله همدانی در پیامی به مناسبت هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع، با تسلیت این حادثه دردناک خواستار حفظ وحدت و یکپارچگی مسلمانان برای حل اختلافات شد و تاکید کرد: ما بارها اعلام‌ کرده‌ایم که حاضریم در تمام موضوعات براساس منطق مناظره کنیم.

به گزارش پایگاه خبری مباحث، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در پیامی به مناسبت هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع، با تسلیت این حادثه دردناک خواستار حفظ وحدت و یکپارچگی مسلمانان برای حل اختلافات شد.

 

متن این پیام به شرح ذیل است؛

 
بسم الله الرحمن الرحیم

 
با فرا رسیدن هشتم شوال خاطره غم انگیز و مصیبت بار تخریب قبور ائمه بقیع(ع) در خاطره مسلمانان بیدار که محبت اهل بیت پیامبر اسلام(ص) را برای خود از آنجا که گوش شنوا و دل حق پذیر در برابر حدیث ثقلین و امثال آن دارند و افتخار می دانند، تجدید می شود.

 
این جنایت توسط فرقه نامشروع وهابیت که به دست استکبار برای ایجاد تفرقه و کشتار که تا به امروز ادامه دارد بین مسلمانان ایجاده کرده است صورت گرفته فرقه‌ای که بر خلاف آیات قرآن و احادیث معتبری که از حضرت رسول‌‌اکرم(ص) ساختن بنا بر فراز قبور و زیارت مشاهد مشرفه و عزاداری و تعظیم شعار را شرک می‌دانند.

 
به همین جهت فرقه‌های اسلامی را آماج شدیدترین تهمت‌ها قرار می‌دهند ما بارها اعلام‌ کرده‌ایم که حاضریم در تمام موضوعات براساس منطق با شما مناظره کنیم یا کتاب‌هایی که در این‌باره نوشته شده است را پاسخ دهید. ولی هرگز حاضر نیستند و نمی‌پذیرند اما با اصرار و سختگیری‌ها وسیله اذیت و آزار مسلمانان و تهمت به آن‌ها را فراهم نموده و در کشورهای اسلامی مشغول ایجاد اختلاف و فتنه‌گری و خون‌ریزی و اعمال وحشیانه هستند.

 
ما این عمل جنایتکارانه و تخریب توهین آمیز تمام آثار اسلامی که در عربستان و سایر کشورها توسط این گروه‌های وهابی و تکفیری صورت گرفته و می‌گیرد را محکوم نموده و از همه مسلمانان وحدت و یکپارچگی و حل اختلافات را خواستاریم، امید است آثار اسلامی با شکوه‌تر از قبل برقرار گردد.
إن شاء الله
حسین نوری همدانی
هفتم شوال ۱۴۳۵

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها