امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 444
تاریخ انتشار: 2:34 ب.ظ - دوشنبه 2013/12/2
چاپ این نوشته
Share

طی مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین علوی، وزیر اطلاعات یادواره روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی و ۱۵۰ شهید طلبه و روحانی استان گیلان برگزار شد.

به گزارش مباحث، یادواره روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی و ۱۵۰ شهید طلبه و روحانی استان گیلان امروز،۱۱ آذرماه با حضور حجت الاسلام علوی، وزیر اطلاعات، آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان، استاندار، مسئولین استانی و اقشار مختلف مردم در مصلی رشت برگزار ‌شد.

در این مراسم پیام حجت الاسلام والمسلمین روحانی، رئیس جمهور توسط وزیر اطلاعات قرائت شد.

همچنین پیش از برگزاری این همایش بزرگ‌ ترین حرکت نمایش خیابانی میرزا کوچک‌خان جنگلی برای نخستین ‌بار به صورت کارناوال خیابانی و از نظر تعداد بازیگر و طول مسافت برگزار شد.

این نمایش با بازی بیش از ۲۰ نفر از هنرپیشگان گیلانی از خانه میرزا کوچک جنگلی واقع در محله استادسرای رشت آغاز ‌شد، در این حرکت نمایشی به صورت نمادین میرزا کوچک به همراه تعدادی از یاوران خود از خانه خود حرکت کرده و در میدان شهدای ذهاب(شهرداری) رشت، جمعی از مردم این شهر که یادآور استقبال آنها از میرزا است به همراه تعدادی از دوستداران میرزا که سوار بر اسب بودند به استقبال او رفتند.

در این حرکت نمایشی دو درشکه قدیمی نیز به همراه میرزا از طرف میدان شهرداری به طرف میدان حشمت حرکت و وی را مشایعت ‌کرد، یک گروه نمایشی دیگر در میدان حشمت که صبح روز ۱۱ آذرماه میدان‌داری را برای دکتر حشمت یار میرزا تعبیه کردند او را به اعدام کشیدند؛ یاران میرزا پس از رسیدن به میدان حشمت جنازه وی را به صورت نمادین تا چله‌خانه رشت محل دفن دکتر حشمت همراهی ‌کردند.

در پایان این یادواره لوح یادمان میرزا کوچک جنگلی با امضای آیت الله قربانی ولی فقیه در گیلان، به وزیر اطلاعات اهدا شد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها