امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 373
تاریخ انتشار: 1:24 ب.ظ - چهارشنبه 2013/11/27
چاپ این نوشته
Share

استاد حوزه و دانشگاه گفت: وهابیت امروز که دستش در دست یهود است، شمشیر را از رو بسته، وهابیت فرقه‌ای دست‌ساز است که انگلیسی‌ها برای روز مبادا درست کرده‌اند و امروز همان روز مبادای آنها است.

به گزارش مباحث به نقل از رسا، حجت الاسلام مسعود عالی، کارشناس فرهنگی حوزه و دانشگاه، شب گذشته در حسینیه چهار انبیاء قزوین با بیان این‌که یکسری اعمال را باید مخفیانه انجام داد، گفت: اعمالی هستند که هرچه بی سروصدا باشند بهتر است و این عمل‌ها تا زمانی که پنهان هستند هفتاد برابر ثواب‌شان از عمل‌های آشکار بالاتر است.

وی در ادامه افزود: در جایی دیگر عمل‌هایی هستند که هرچه سرو صدا داشته باشند بهتر است،‌ مانند شعار‌های دینی که این شعارها وابسته به دین است.

نشانه‌های مکتب اهل بیت(ع) نباید کم رنگ شود

حجت الاسلام عالی با بیان این‌که اسلام زنده است و باید خود را نشان دهد، اظهار داشت: یک مسلمان واقعی باید فریاد بزند که یک شیعه است و فرق یک مسلمان باید با کافر معلوم باشد، از حق خودمان نباید خجالت بکشیم، متاسفانه برخی از شعارهای دین در حال کم رنگ شدن است، نشانه‌های مکتب اهل بیت(ع) نباید کم‌رنگ شود.

این استاد حوزه و دانشگاه، یکی از شعارهای دینی را نام‌گذاری فرزندان دانست و گفت: نخستین حق فرزند بر پدر و مادر نام خوب برای فرزند است، اگر این نام گذاری مهم نبود سرتاسر دین شاهان بر علیه نام جنگ نمی‌کردند، نام باید با فرهنگ و معنای دینی هماهنگ باشد.

وی در ادامه با بیان این‌که یکی دیگر از شعارهای دینی اذان است، افزود: این شعار دینی باید بلند گفته شود و طبق فتوای علما اشکالی ندارد که در مساجد با صدای بلند پخش شود، امیرمومنان(ع) پیش از شهادت در مسجدشان با صدای بلند اذان گفتند و پس از آن شهید شدند.

حجاب بزرگترین علامت دین است

حجت الاسلام عالی یکی دیگر از نشانه‌ها و شعارهای اسلامی را حجاب دانست و بیان داشت: حجاب بزرگترین علامت دین است، متاسفانه بعضی از خواهران ما در حال ضربه زدن به دین خدا هستند و کشتی نجات دین را تخریب کرده و باعث غرق شدن همه جامعه خواهند شد.

وی با اشاره به این‌که الجزایر از قدیم مسلمان‌نشین بوده است، افزود:  فرانسوی‌ها با هدف این‌که مسلمانان را بی‌دین کنند وارد شدند؛ فلذا طریقه نفوذ فرانسوی‌ها، نخست این بود که حجاب یا همان پوشش ظاهری را بگیرند، دنیای غرب مبارزه گسترده‌ای با همین به قول ما یک متر پارچه و روسری و حجاب دارد.

این کارشناس دینی با بیان این‌که نشانه پویا و زنده بودن دین اسلام همین دشمنی‌های غرب است، اظهار داشت: وهابیت امروز که دستش در دست یهود  است، شمشیر را از رو بسته؛ وهابیت فرقه‌ای دست‌ساز است که انگلیسی‌ها برای روز مبادا درست کرده‌اند و امروز همان روز مبادا آنها است.

حجت الاسلام عالی در ادامه بیان داشت: علت این‌ مسئله که کشورهایی با صهیونیست دشمن هستند با ایران هم نیز دشمن شده‌اند، این است که چون خطر شیعه از اسرائیل بدتر است، نظر آنها این است که حاضریم با صهیونیست دستمان در یک دست باشد تا بر علیه شیعه بجنگیم و  آنها را نابود کنیم.

این استاد دانشگاه با اشاره به سوالی مبنی بر این‌که چرا وهابیت نمادها را در مکه از بین می‌برد؟، ابراز داشت: این افراد به بهانه توسعه و نوسازی همه سیره پیامبر و اهل بیت(ع) را از بین بردند؛ چند نسل که بگذرد دیگر کسی این مباحث را نمی‌شناسد، جغرافیا که از بین برود تاریخ هم از بین می‌رود.

وی با بیان این‌که دشمن با شبهاتی چون مگر مسلمانی فقط به حسن و حسین و لعن گفتن است دلت باید پاک باشد، اظهار داشت: قصد دشمن گرفتن ظواهر است، فلذا وقتی ظاهر گرفته شد آرام آرام روح دین را می‌گیرند، کسی که بی‌حجاب است نمی‌تواند از دین دفاع کند و باید یک جایی را از دین چشم پوشی کند.

حجت الاسلام عالی در ادامه افزود: همه می‌دانیم در تاریخ کسانی بودند که ریش و ظاهر هم داشتند؛ اما ضربه‌های شدیدی را به اسلام  وارد کردند، باید تعادل را در همه چیز رعایت کرد تا دچار افراط و تفریط نشویم.

این استاد دانشگاه اسلامی با بیان این‌که ظاهری که حجاب و پوشش ندارد، این چنین دینی خدا نیافریده است، ابراز داشت: این نوع دین، اسلامی نخواهد بود، مسلمان باید فرقی با غیر مسلمان داشته باشد، یکی دیگر از نمادها، نشانه‌ها و شعارهای اسلامی که روز به روز در حال پر رنگ تر شدن است این عزاداری‌ها است.

این کارشناس دینی در ادامه افزود: شکر خدا مجالس شادی یا غم اهل بیت را هر چه باشور تر و گرم تر و با نشاط‌تر برگزار می‌کنیم و این یعنی، مکتب زنده بوده و خیلی خوب است و هرساله نسبت به سال گذشته از کیفیت بهتری برخوردار است.

حجت الاسلام عالی در ادامه با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) که فرمودند من این مجالس را دوست دارم، ملائکه برای مجالس سید الشهدا(ع) سبقت می‌گیرند، اظهار کرد: خود وجود پاک اهل بیت(ع) چقدر تاکید داشتند که این مراسم را بگیرید یعنی این عزاداری‌ها در دیدگاه آنها جایگاه مهمی داشت.

وی در پایان گفت: یعنی آنچنان این مجالس اهمیت دارد که حتی ملائک هم حاضرند بیایند و در میان ما در آن شرکت داشته باشند. نقل شده است که حتی ملائکی که از این مجالس جا می‌مانند یا دیر می‌رسند، خودشان را به دیوارها می کوبند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها