امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 336
تاریخ انتشار: 4:04 ب.ظ - دوشنبه 2013/11/25
چاپ این نوشته
Share

اجلاسیه مدیران مدارس علمیه کشور با حضور مدیران مدارس علمیه سراسر کشور در قم آغاز شد.

به گزارش مباحث، اجلاسیه مدیران مدارس علمیه کشور از دوشنبه، ۴ آذرماه، با حضور مدیران مدارس علمیه سراسر کشور در قم آغاز شد.

این اجلاس که صبح امروز در جمکران برگزار شد، با حضور مدیران حوزوی در مرکز مدیریت و همچنین معاونان حوزه‎های علمیه همراه بود که در ابتدا حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم فرحانی، معاون آموزش و امور حوزه‌های علمیه در سخنانی به تشریح فعالیت‏‎های این اجلاسیه پرداخت.

همچنین حجت‎الاسلام والمسلمین عبدالفتاح نواب از مدیران شورای مدیریت حوزه‎های علمیه کشور، گفت: برنامه‎ها و مأموریت‌ها و اهداف کلی حوزه‌ تا سال ۱۴۰۴ در قالب یک سند چشم انداز تدوین شده است که حوزه متعالی و مرجع نهادهای همسو، مؤثرترین اسوه برای نهادهای داخلی فراگیر در سطح ملی، حوزه پاسخ‌گو و نقش‌آفرین در سطح بین‌المللی از ویژگی‌های این سند به شمار می رود.

وی همچنین شورای عالی را بسترساز رشد حوزه‌های علمیه دانسته و تاکید کرد: بحث استقلال حوزه و عدم وابستگی به منابع مالی با جدیت دنبال می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نبوی معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه دیگر سخنران این اجلاسیه بود که بر لزوم ارائه برنامه‌های آموزشی فوق برنامه در راستای توانمند سازی طلاب برای امر تبلیغ دین و معارف غنی اهل بیت(ع) تاکید کرد.

سخنران بعدی اجلاسیه مدیران مدارس علمیه، آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه بود که به تبیین اهداف کلان حوزه در عرصه‌های مختلف پرداخت.

بر پایه این گزارش، اجلاسیه مدیران مدارس علمیه کشور تا ۹ آذر ماه ادامه خواهد داشت و در مدت برگزاری، برخی از معاونین و مدیران ستادی حوزه به ایراد سخن و تبیین برنامه‌ها خواهند پرداخت.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها