امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 329
تاریخ انتشار: 3:35 ب.ظ - دوشنبه 2013/11/25
چاپ این نوشته
Share

مدیر حوزه علمیه الزهرا(س) گرگان با بیان این که محتوای تبلیغ دین باید متناسب با نیاز جامعه امروز باشد، تأکید کرد: تبلیغ اثرگذار دین باید نیاز سنجی جامعه محقق خواهد شد.

به گزارش مباحث به نقل از رسا، خانم میرکریمی، مدیر مدرسه علمیه الزهرای(س) گرگان ظهر امروز در جمع مبلغان این مدرسه علمیه، تبلیغ دین را یکی از مهم ترین وظایف طلاب حوزه دانست و با اشاره به دعای بیستم از دعای مکارم الاخلاق امام زین العابدین(ع) که می فرمایند«وَ أَجْرِ لِلنَّاسِ عَلَى یَدِیَ الْخَیْرَ وَ لَا تَمْحَقْهُ بِالْمَنِّ» خطاب به مبلغان گفت: این فراز از دعا وظیفه مبلغان دینی را نسبت به جامعه به عنوان هادیان طریق الی الله مشخص می کند.

وی با بیان این که مبلغان دینی نباید خطابه و منبر را تنها فرصت و ابزاری برای کسب مقام و جایگاه بدانند، خاطرنشان کرد: یک مبلغ نباید توفیق تبلیغ و عمل در این عرصه را با منت نهادن بر دیگران از بین نبرد.

میرکریمی با اشاره به این که توفیق تبلیغ دین مبین اسلام نصیب هر فردی نمی شود، ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام می فرمایند مَنْ أَحْیَا أَرْضاً مَیْتَهً فَهِیَ لَهُ، هر کس زمین مواتی را برای کشت آماده کند، آن زمین متعلق به خودش می شود.

وی ادامه داد: هر مبلغی که در جمع  تبلیغی حضور پیدا می کند اگر سبب هدایت حداقل یک نفر شود و بتواند در یک نفر اثر بگذارد و او را در مسیر صراط مستقیم هدایت کند تا زمانی که زنده است دعای خیر او و خانواده اش پشت سر مبلغان خواهد بود.

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان با بیان این که مبلغان باید در عرصه تبلیغ به مخاطب شناسی توجه ویژه داشته باشد، بیان داشت: محتوای تبلیغ دین باید متناسب با مخاطب باشد تا اثرگذاری مناسبی داشته باشد.

وی با اشاره به این که متأسفانه محتوای تبلیغی در برخی موارد بسیار پایین است، ادامه داد: مبلغان باید با تقویت بنیه علمی جایگاه علمی و تبلیغی خود را تقویت کنند.

مدیر مدرسه علمیه الزهرا گرگان با بیان این که محتوای تبلیغ دین باید متناسب با نیاز جامعه امروز باشد، تأکید کرد: تبلیغ اثرگذار دین باید نیاز سنجی جامعه محقق خواهد شد.

میرکریمی با اشاره به این که امروز جامعه ما با شبهات زیادی در عرصه دینی روبه رو است، تصریح کرد: یکی از وظایف مهم مبلغان دینی پاسخگویی به شبهاتی است که دشمنان در عرصه دینی ترویج می کنند.

وی با بیان این که دشمنان با ترویج شبهات به دنبال سست کردن پایه‌های اعتقادی جامعه ما هستند، خاطرنشان کرد: یک مبلغ دینی باید با بهره‌گیری از ابزارهای مناسب تبلیغی در جهت تقویت پایه‌های اعتقادی جامعه گام بردارد.

میر کریمی همچنین به جایگاه امروز حوزه های علمیه در نشر و گسترش اسلام ناب در جامعه اشاره کرد و گفت: حوزه های علمیه نیز باید همگام با نیازهای روز جامعه خود را به ابزار علمی مناسب تجهیز کنند تا بتوانند پاسخگوی نیازهای امروز و آینده جامعه باشند.

وی با تأکید بر این که طلاب حوزه باید از همه ظرفیت ها در جهت علم آموزی بهره گیرند، افزود: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی جایگاه امروز حوزه های علمیه به ویژه حوزه علمیه خواهران بسیار ارزشمند و اثرگذار است.

مدیر مدرسه الزهرا(س) گرگان در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید براین که احیاء فرهنگ عاشورایی باید رویکرد اصلی عزاداری های حسینی باشد، بیان داشت: در سایه فرهنگ عاشورایی می توانیم در دنیا سربلند و پیروز باشیم.

خانم میرکریمی با اشاره به این که دشمنان به دنبال تغییر در رسم عزاداری ها هستند، خاطرنشان کرد: تبدیل حماسه عاشورا به مرثیه سرایی صرف یکی از اهداف دشمنان است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها