امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 30718
تاریخ انتشار: 6:20 ب.ظ - سه‌شنبه 2022/07/12
چاپ این نوشته
Share
آیت الله طباطبایی نژاد در جمع ائمه جمعه:

 امام جمعه اصفهان گفت: ائمه جمعه محور فعالیت های فرهنگی و دینی در شهرستان ها باشند و با نظارت و حمایت از طلاب و روحانیون و بهره گیری از ظرفیت های هر شهر، به دنبال شناسایی و برطرف کردن مشکلات مردم و دستگاه ها باشند.

به گزارش مباحث، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، صبح امروز در دیدار با ائمه جمعه مراکز شهرستان های استان اصفهان با بیان اینکه کار فرهنگ دینی به عهده روحانیون است، اظهار کرد: ائمه جمعه با نظارت و حمایت از فعالیت های فرهنگی، دینی و جهادی طلاب و روحانیون در هر شهر، تلاش کنند تا محور این فعالیت ها باشند و این فعالیت ها به صورت مستمر و در مسیر صحیح انجام شود، مبادا ظرفیت های ارزشمند فرهنگی شهرها مغفول بماند.

وی افزود: به ائمه جمعه توصیه می کنم که به جای نقد کوبنده مسئولی در خطبه های نماز جمعه، شجاعانه در مقابل آن فرد، به او تذکر دهند و او را هدایت کنند؛ برخی از مشکلات با تذکر ساده برطرف می شود و نیازی به بیان در تریبون، نیست.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه هیچ یک از ما شیعیان مبادا به بهانه شفاعت اهل بیت(علیهم السلام) خطا و اشتباهی داشته باشیم و گمان کنیم که بخشیده می شویم، گفت: امام باقر (علیه السلام) می فرمایند «به خدا سوگند ما از جانب خدا امان نامه ای [برای شما] نداریم و میان ما و خداوند خویشی نیست و ما را بر خدا حجتی نباشد و جز با طاعت به خدا نزدیک نشویم، پس، هر کدام شما که مطیع خدا باشد، ولایت ما به او سود رساند و هر کدام از شما که خدا را نافرمانی کند، ولایت ما برای او سودی ندارد، وای بر شما، غرّه نشوید! وای بر شما، غرّه نشوید!».

وی با گرامیداشت عید سعید غدیرخم، گفت: امام صادق (علیه السلام) می فرمایند اگر امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) خلق نمی شد، کسی هم کفو حضرت زهرا (سلام الله علیها) نبود؛ این روایت عظمت آن دو بزرگوار را می رساند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها