امروز: سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
کد خبر: 30675
تاریخ انتشار: 5:22 ب.ظ - دوشنبه 2022/06/13
چاپ این نوشته
Share
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان:

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی ماه مبارک رمضان گفت:قرآن کتاب زندگی و الهام بخش فرهنگ و تمدن بشریت است و دستورات قرآن باید در عمل مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش مباحث، نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در آیین تجلیل از فعالان قرآنی ماه مبارک رمضان که به همت اداره کل تبلیغات اسلامی در دفتر ایشان برگزار شد، گفت: عمل به دستورات قرآن موجب ارتقای فرهنگی، پیشرفت و توسعه جامعه می‌شود.

وی گفت: انسان باید در قرآن تفکر و تدبر کند چرا که اهل تفکر با شنیدن یک آیه هم هدایت می‌شوند و به راه سعادت نایل می‌آیند.

امام جمعه اصفهان افزود: فرهنگ قرآن باید در زندگی مردم ترویج پیدا کند و مقدمه عمل به قرآن قرائت و تفسیر آن است.

آیت الله طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: باور داریم که توجه به قرآن می‌تواند جامعه را از آسیب های مختلف اجتماعی بازداشته و به سلامت روحی و روانی و معنوی اجتماع کمک کند.

وی با اشاره به هدایت گری قرآن در جامعه افزود: طبق آیات سوره بقره خداوند هدایت را برای متقین بیان کرده و برای ظالمان خسران و خسارت مورد تاکید است.

وی گفت: در اول سوره بقره صراحتا بیان شده که ما این کتاب را فرستادیم برای هدایت متقین و کسانی که قلبشان مهر شده است دیگر قابل هدایت نیستند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان بیان کرد: منظور از متقین کسانی هستند که زمینه تقوا را از دست نداده باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان نیز در این آیین، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید مدنظر داشته باشیم، تأسی به سیره پیامبر مکرم اسلام(ص) در ترویج معارف الهی است.

حجت الاسلام مهدی فوقی افزود: قرآن نقش بسیار مؤثری در ترویج این معارف و جذب مخاطب دارد که نمود آن را در سیره پیامبر(ص) شاهد هستیم.

وی گفت: فعالیت های قرآنی در جامعه آرام بخش است و لازم است برنامه های قرآنی را در همه ایام سال داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های هدفدار را که دنبال می کنیم پیوند بین هیات مذهبی و فعالیت های قرآنی است.

حجت الاسلام فوقی افزود: قرار است فعالیت های قرآنی بیش از پیش و پر رنگ تر در کنار فضاهای  فرهنگی و مذهبی برگزار شود.

در این مراسم از ۵۰ نفر از فعالان قرآنی استان منجمله فعالان برنامه قرآنی چهارباغ، نمایشگاه قرآن و عترت و سایرین تجلیل به عمل آمد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها