امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 30605
تاریخ انتشار: 10:12 ق.ظ - سه‌شنبه 2022/01/4
چاپ این نوشته
Share

حجت الاسلام محسنی گفت: ما همگی در مکتب حاج قاسم به دلیل دوست داشتن شهدا ثبت نام شده‌ایم، ولی برای رشد و تربیت شدن در این مکتب باید اخلاص و صداقت که از ویژگی‌های مشترک فرهنگ فاطمی و مکتب حاج قاسم است، داشته باشیم.

به گزارش مباحث، حجت الاسلام سید علی اکبر محسنی شامگاه دوشنبه در مراسم سوگواری حضرت زهرا (س) که به همت هیئت رزمندگان اسلام در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: تقارن دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ایام فاطمیه تقارن زیبایی و پرمعنایی است.

وی با بیان اینکه مکتب حاج قاسم سلیمانی دارای دو شاخصه است که اتفاقاً این دو خصیصه از ویژگی‌های فرهنگ فاطمی هم هست، گفت: اولین خصیصه مشترک مکتب حاج قاسم سلیمانی با فرهنگ فاطمی، صدق و صداقت است.

کارشناس دینی عنوان کرد: اولین فراز از زیارت حضرت فاطمه (س)، این جمله است «السلام علیک یا ایتها الصدیقه الشهیده…» در همین رابطه مقام معظم رهبری می‌فرماید، اولین ویژگی شهید حاج قاسم سلیمانی صدق و صداقت بود.

وی ابراز کرد: صدق یعنی ایستادگی عملی، قلبی و زبانی پای آرمان‌ها و ارزش‌ها، یعنی آنکه من باورهای قلبی خود را در عمل اثبات کنم، اگر خدا را باور کردم با تصدیق رفتار عملی خود، صداقت خود را اثبات کنم.

کارشناس مذهبی تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی صداقت مستمر داشت، آیا ما که خواهان مکتب حاج قاسم سلیمانی هستیم، در زندگی، منش و روش خود صداقت مستمر داریم.

وی یادآور شد: یکی از بزرگترین دلایلی که جوانان ما از دولتمردان خود روی گردان شده‌اند، عدم صداقت رفتاری آنها است؛ متأسفانه برخی مسئولان به جای خدمت، همواره به دنبال منفعت شخصی و خانوادگی خود هستند، اما حاج قاسم این گونه نبود و با مردم و برای مردم بود.

حجت الاسلام محسنی خاطرنشان کرد: آن چیزی که ما را جزو مکتب حاج قاسم سلیمانی می‌کند، استمرار استقامتمان پای خیمه نظام و انقلاب است.

کارشناس مذهبی ادامه داد: دومین ویژگی مکتب حاج قاسم سلیمانی، اخلاص است؛ اخلاص یعنی هر کاری که انجام می‌دهیم فقط و فقط برای خدا باشد.

وی بیان کرد: اخلاص جز لاینفک فرهنگ فاطمی است، در سراسر زندگی حضرت زهرا (س) اخلاص موج می‌زد؛ نشانه اخلاص بر اساس سیره اهل بیت، این است که ما برای انجام کارها منتظر تشکر دیگران نباشیم.

حجت الاسلام محسنی افزود: ما همگی در مکتب حاج قاسم به دلیل دوست داشتن شهدا ثبت نام شده‌ایم، ولی برای رشد و تربیت شدن در این مکتب باید اخلاص و صداقت داشته باشیم.

وی اظهار کرد: برای تقویت صداقت و اخلاص باید ابتدا فهم دینی خود را تقویت کنیم.

انتهای پیام

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها