امروز: یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰
کد خبر: 30473
تاریخ انتشار: 5:23 ب.ظ - سه‌شنبه 2021/10/12
چاپ این نوشته
Share
مدیر کل اداره ارشاد اسلامی استان اصفهان :

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: کنگره‌ بین‌المللی نهج‌البلاغه با موضوعیت انسان در تراز نهج‌البلاغه ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود، باید سال‌های آینده این کنگره سالانه یا دو سال یک بار برگزار شود زیرا اهمیت و جایگاه نهج‌البلاغه به حدی است که لازمه یک تمدن و جامعه اسلامی است.

به گزارش مباحث، حجت الاسلام  رمضانعلی معتمدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری کنگره بین‌المللی نهج‌البلاغه اظهار داشت: کنگره‌ بین‌المللی نهج‌البلاغه با موضوعیت انسان در تراز نهج‌البلاغه ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود، باید سال‌های آینده این کنگره سالانه یا دو سال یک بار برگزار شود زیرا اهمیت و جایگاه نهج‌البلاغه به حدی است که لازمه یک تمدن و جامعه اسلامی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: این امر با مشارکت دستگاه‌های برگزارکننده کنونی مثمرثمر خواهد بود، البته که این کار سالم‌سازی نظام اداری ما را هم به همراه دارد، دغدغه در خصوص سطح علمی مقالات باید مد نظر قرار گیرد و از ظرفیت‌های کانون‌های دیگر نیز باید در این حوزه استفاده شود.

وی در ادامه بیان کرد: از طرف دیگر سری همایش‌های مشترک بین دانشگاه‌های آزاد و اداره فرهنگ و ارشاد برگزار خواهد شد، این کنگره رویکرد علمی پژوهشی دارد ولی باید برای روز برگزاری کنگره کارهای هنری را داشته باشیم تا تنوع در کار به عمل آید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: این کنگره ۵ محور اصلی شامل انسان اخلاقی در تراز نهج البلاغه، انسان سیاسی در تراز نهج البلاغه، انسان اقتصادی در تراز نهج‌البلاغه، انسان فرهنگی، اجتماعی و مدنی در تراز نهج‌البلاغه، انسان سالم در تراز نهج‌البلاغه دارد.

حجت الاسلام معتمدی با بیان اینکه رویکرد این کنگره پژوهشی و علمی است اما باید کارهای هنری هم برای روز کنگره انجام گیرد، تصریح کرد: در حوزه تئاتر و فیلم با موضوع نهج البلاغه به خاطر تنوع کاری باید برنامه‌ریزی صورت گیرد و با کمک دانشجویان عرصه هنر یک اثر ماندگار در زمینه تئاتر و  فیلم خلق کرد.

وی ادامه داد: همانگونه که تمدن سازی مورد تائید رهبر معظم انقلاب و گام دوم انقلاب است بنابراین باید با برش‌های پنج ساله و یک ساله از ظرفیت نهج البلاغه استفاده کرد و از تلاش‌های صورت گرفته در مسیر علمی و عملی نهادینه کردن نهج‌البلاغه در سطح جامعه بهره‌برداری شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها