امروز: سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
کد خبر: 30344
تاریخ انتشار: 12:23 ب.ظ - چهارشنبه 2018/04/4
چاپ این نوشته
Share
استاد حوزه علمیه:

حجت الاسلام فرزین گفت: حوزه ها باید با برنامه ریزی بیشتر و دقیقتری حرکت کنند و خود را با شرایط کنونی تطبیق دهد و تحول مد نظر امام و رهبری محقق شد، مهمترین وظیفه یک استاد انقلابی تربیت طلاب انقلابی، به روز، عالم و متقی است که بتوانند نیازهای نظام و مردم را برآورده بکنند، همه روحانیون وظیفه دارند مردم را انقلابی کنند و انقلابی نگه دارند.

حجت الاسلام مهدی فرزین در  گفت وگو با خبرنگار مباحث پیرامون ابعاد حوزه انقلابی و باید هاو نبایدهای این عرصه  اظهار کرد: نظامی اسلامی باید به صورت تمام قد، پشتیبان حوزه انقلابی باشد؛ البته شبهه ای مطرح شده و می گویند که حوزه ها نباید حکومتی شوند ما هم همین اعتقاد را داریم.

وی بیان کرد: اما این نظام، نظام اسلامی است که رهبران آن از حوزه های علمیه هستند و در رأس آن ولی فقیه قرار دارد و نظام باید از حوزه انقلابی حمایت کند و امکانات لازم برای تربیت نیروی متخصص دین را فراهم شود.

استاد حوزه علمیه ابراز کرد: با توجه به سال ها تجربه ای که دارم، به نظرم می رسد که حوزه علمیه به دلیل بافت سنتی، نتوانسته خود را با فرامینی که امام و رهبری فرموده اند، تطبیق دهد، حوزه ها باید با برنامه ریزی بیشتر و دقیقتری حرکت کنند و خود را با شرایط کنونی تطبیق دهد و تحول مد نظر امام و رهبری محقق شد.

مهمترین وظیفه یک استاد انقلابی تربیت طلاب انقلابی، به روز، عالم و متقی است

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب پیشنهادات مختلفی درباره چگونگی تحول در بخش های فرهنگی، تبلیغی، آموزشی، پژوهشی و علمی و متون داشته اند، می گویند آقا کلی گویی کرده است که اصلاً اینگونه نیست؛ ۱۴ جلد کتاب از سخنان ایشان درباره حوزه علمیه جمع آوری شده که یک جلد از آن درباره تحول حوزه است، ایشان جزئیات را هم مطرح کرده اند، به نظر بنده ایشان اشراف حکیمانه ای بر این موضوع دارند، بنابراین انتظار می رود که حوزه علمیه ده ها گروه عملیاتی و تخصصی برای اجرای منویات ایشان را تشکیل دهد.

حجت الاسلام فرزین در توضیح  اینکه روحانیون برای تحقق حوزه انقلابی چه نقش می توانند داشته باشند، تصریح کرد:در نظام اسلامی هر کسی وظیفه ای دارد که اساتید، طلاب و روحانیون باید درک درستی از زمان و حقایق جامعه داشته باشند.

وی افزود: مهمترین وظیفه یک استاد انقلابی تربیت طلاب انقلابی، به روز، عالم و متقی است که بتوانند نیازهای نظام و مردم را برآورده بکنند، همه روحانیون وظیفه دارند مردم را انقلابی کنند و انقلابی نگه دارند همانگونه که رهبری فرمودند حوزه باید انقلابی باشد و انقلابی بماند؛ بنابراین طلاب باید خوب درس بخوانند و با علم و دانش خود بتوانند پاسخگوی شبهات و نیازهای نظام اسلامی و جامعه باشند.

*تقوا و زهد حقیقی، بالاترین ویژگی طلبه انقلابی

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: ما در مؤسسه فرهنگی پژوهشی امیرالمؤمنین(علیه السلام) صدها صفحه پیرامون مباحث انقلاب، جنگ نرم دشمن، معضلات و چالش های جوانان امروز، مباحث مورد نیاز حوزه انقلابی و شبهات دینی تدوین کرده ایم و طلاب از آن بهره می برند،.

وی در پایان خاطرنشان کرد:به نظر بنده، بالاترین خصیصه برای یک طلبه انقلابی، تقوا و زهد حقیقی است؛ امروز متأسفانه سیل ویرانگر دنیا طلبی بخشی از طلاب را فرا گرفته است، باید به سیره علما و بزرگان گذشتگان را نگاه کرد و  زهد و تقوای آنان را مشاهده کرد، اگر این روند حفظ نشود حوزه انقلابی زمین می خورد نباید.

انتهای پیام/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها