امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 30303
تاریخ انتشار: ۸:۲۸ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
چاپ این نوشته
Share
آیت الله مهدوی:

خطیب موقت نماز جمعه اصفهان گفت: مسئولان میراث به برگزاری مراسم اعتکاف ایراد می‌گیرند و می‌گویند کاشی‌ها سقوط می‌کند؛ ولی ظاهراً معجزه است که صدای موسیقی‌ اثری بر تن کاشی‌ها ندارد!

آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان با اشاره به‌عنوان شعار سال جاری که از سوی رهبر معظم انقلاب (حمایت از کالای ایرانی) نامگذاری شده است، اظهار کرد: شعار سال برای این مطرح نمی‌شود که فقط مدتی در نوشته‌ها، تابلوها، صداوسیما و میزگردها بیان شود و سپس سال به اتمام برسد؛ بلکه باید بدانیم ضرورت امروز جامعه اسلامی چیست که تلاش و حرکت‌ها در آن مسیر آن دنبال شود..

خطیب موقت نماز جمعه اصفهان با اشاره به تأکیدهای فراوان رهبر معظم انقلاب به موضوع اقتصاد مقاومتی، گفت: وابسته نماندن به اقتصاد نفتی یک نمونه از اقتصاد مقاوم است، اقتصادی که دشمن نتواند آن را فروبریزد و در آن خلل ایجاد کند.

وی با بیان اینکه همه (مسئولان و مردم) باید برای حمایت از کالای داخلی پای‌کار باشند، تأکید کرد: افزایش تولید و کیفیت محصولات، معرفی کالاهای خوب ایرانی با همکاری رسانه‌ها، منع واردات بی‌رویه اجناس خارجی دارای مشابه داخلی،‌ منع ورود کالای قاچاق از جمله اقدام های موثر در راستای شعار سال است.

آیت‌الله مهدوی با اشاره به آمار تکان‌دهنده کالای قاچاق در کشور، تصریح کرد: آمار قاچاقی که وارد کشور می‌شود معادل نصف درآمد نفتی کشور از آن یاد می‌شود، با تمام مهارهایی که شده این میزان کالای قاچاق در حال وارد شدن به کشور است و باید دید چه کسانی در حال استفاده کردن از آن هستند.

خطیب موقت نماز جمعه اصفهان در خصوص مبارزه با کالای قاچاق خطاب به مسئولان گفت: باید همت یکسانی در این زمینه داشته باشید، نباید به اطرافیان و گاهی فرزندانشان که در مسئله کالای قاچاق دست دارند؛ نگاه کنید و بخواهید در این جهت کوتاهی کنید.

وی ادامه داد: وقتی دادستان واردات بیش از سه هزار کانتینر کالای قاچاق را اعلام می‌کند؛ معلوم است که مسئول گمرک دیگر بدرد این کار نمی‌خورد؛ اگر همان شخص بخواهد در این سمت باقی بماند شاهد اتفاقات محسوسی در کاهش کالای قاچاق نخواهیم بود.

آیت‌الله مهدوی در ادامه به مسئله ولنگاری فرهنگی اشاره کرد و گفت: دشمن برای منع اجرای احکام اسلامی تلاش بسیار زیادی کرده است؛ متأسفانه بعد از چهل سال هنوز مشاهده می‌کنیم برخی از مسئولان ما وقتی می‌خواهند مردم را شاد نگه‌دارند جلسات آوازخوانی با ویژگی‌های آن‌چنانی برپا می‌کنند.

خطیب موقت نماز جمعه اصفهان با اشاره به برخی از برنامه‌هایی که از سوی شهرداری در این روزهای اخیر در حال برگزاری است، تصریح کرد: هرچقدر هم تذکر به آن‌ها داده‌ایم، صدای بلند این برنامه‌ها در میدان امام (ره) و برخی مراکز دیگر برای مردم ایجاد مزاحمت می‌کند برنامه‌های آوازخوانی ولو اینکه موسیقی هم نباشد چراکه موسیقی حرام است.

وی ادامه داد: آوازخوانی با این شدت که از آن‌طرف میراث به برگزاری یک سخنرانی ساده یا برپایی اعتکاف ایراد می‌گیرد و می گویند کاشی‌ها سقوط می‌کند ولی ظاهراً معجزه است که صدای این موسیقی‌های کذایی هیچ اثری روی کاشی‌ها نمی‌گذارد.

آیت‌الله مهدوی با بیان اینکه به امثال ما تهمت مخالفت با شادی می‌کنند، تأکید کرد: مخالف شادی نیستیم، دین اسلام حامی شادی است؛ اما شادی که برای مردم ایجاد مزاحمت نکند، امیدواریم این آخرین باری باشد که شاهد به هم زدن آرامش مردم به‌واسطه موسیقی‌های بسیار بلند که از مسافت‌های دور هم شنیده می‌شود، باشیم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها