امروز: سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 30255
تاریخ انتشار: ۲:۱۰ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
چاپ این نوشته
Share
شهردار اصفهان:

سیاست های فرهنگی ما براساس موازین اسلامی و قانون اساسی است،شهرداری در سیاست های فرهنگی به دنبال این است که ضمن شاد بودن مردم، ارزش ها دینی را نیز رعایت کند.

به گزارش مباحث، قدرت‌اله نوروزی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در سال آینده با قوت بیشتر کارهای که امسال انجام شده را ادامه خواهیم داد، پایان تابستان امسال تنها ۳۰ درصد جذب بودجه صورت گرفته بود که بدون مبالغ بخش وام‌ها در واقع ۲۳ درصد از بودجه ۵۰ درصدی شش ماهه اول تحقق یافت.

وی افزود: در همین زمینه اقداماتی انجام و با بخش‌های مختلف صحبت و با تمام افرادی که در تهران و اصفهان به این قضیه مربوط بودند مذاکره و تا روزهای پایانی سال اجرایی خواهد شد، اگر اتفاق خاصی نیافتد میزان جذب بودجه امسال بیش از ۵ درصد بیشتر از سال قبل و به ۸۰ درصد خواهد رسید.

شهردار اصفهان بیان داشت: ۵۰۰ میلیارد تومان برای مترو که اوراق مشارکت است در نظر گرفته شده بود که ۲۵۰ میلیارد آن را دولت تضمین می‌کند و مراحل آن هم با صرف وقت زیاد در بانک مرکزی طی شده و اگر تحقق پیدا کند و جزو درآمد امسال حساب شود، وضعیت متفاوتی برای سال آینده رقم خواهد خورد و بودجه به ۳ هزار میلیارد تومان می‌رسد و با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و تشکیل کمیته جذب و کمیته تخصیص بودجه و سنجش پذیری برنامه، اقدامات علی‌رغم وجود مشکلات زیاد چه در سطح کشور چه شهرداری در سال آینده وضعیت بهتری خواهد داشت.

وی اضافه کرد: سالن اجلاس، در سال ۱۳۹۰ کلنگ‌زنی شد و قرار بود که در سال ۱۳۹۱ افتتاح شود که دولت به جای ۱۰۰ میلیارد ۲۰ میلیارد کمک کرد و سهم دولت سهم کمی بود و کسری داشت، شهرداری هم برخی اقدامات را انجام نداد و وضعیت کنونی ایجاد شده است.

ی در خصوص پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی گفت: مرکز همایش‌های بین‌المللی در سال ۹۰ کلنگ زنی شد و قرار بود در شهریورماه سال ۹۱ افتتاح شود، همچنین بر اساس توافقی که انجام شده بود قرار بود دولت ۱۰۰ میلیارد تومان از بودجه این مرکز را پرداخت کند که تنها ۲۰ میلیارد تومان آن محقق شد.

شهردار اصفهان افزود: مشکلات سرمایه‌گذاری و قراردادی از جمله دلایل دیرکرد احداث مرکز همایش‌های بین‌المللی است، زیرا قسمتی از پروژه یعنی مراکز تجاری به بخش خصوصی واگذارشده که تنها هفت درصد پیشرفت کرده اما بخشی که به عهده شهرداری بوده حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، بنابراین اگر تنها سالن افتتاح شود، کاربرد مناسبی نخواهد داشت.

 

نوروزی با بیان اینکه مشاوران هزینه نیستند، بلکه سرمایه‌ای برای سیستم هستند، گفت: من نمی‌دانم مشاوران قبلی شهردار چند نفر بودند، اما برخی از آن‌ها تکریم شدند و به جای برخی افراد دیگر را معارفه کردیم، مشاوران جدید به قدری کمک کردند که می‌توان امیدوار بود بودجه‌ای که تا امروز ۳۰ درصد جذب شده به ۵۰ درصد افزایش یابد و حضور این مشاوران هزینه نیست.

شهردار اصفهان با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی با شهرداری مشکلی ندارند و هم ما و هم کتابخانه‌ها در حال ارائه خدمات به مردم هستیم، افزود: نیم درصد بودجه شهرداری باید به حساب انجمن کتابخانه‌های شهر اصفهان ریخته شود و اگر تا امروز این موضوع محقق نشده به دلیل نبود چنین انجمنی بوده است.

وی تصریح کرد: هیچ‌کسی دوست ندارد که دوست داشته نشود، اما برای دوست داشته شدن دست به هر کاری نمی‌زنیم، بنابراین هرکس در این شهر خدماتی ارائه دهد ما از آن‌ها حمایت خواهیم کرد چون کار آن‌ها، ارتقاء سطح شهر و ادای حق شهروندان است.

شهردار اصفهان با اشاره پیشرفت‌های پروژه قطار شهری اصفهان گفت: مقرر شده ۵۰۰ میلیارد تومان از اوراق مشارکت توسط دولت به قطار شهری اصفهان تزریق شود که اگر این مهم محقق شود در خط دو شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود

شهرداری یک حوزه سیاسی نیست

وی با بیان اینکه قرار نیست همه مدیران را تغییر دهیم، عنوان کرد: شهرداری یک مرکز اجرای عملیات برای اداره امور شهر است و با یک حوزه سیاسی تفاوت دارد.

نوروزی ادامه داد: ما از همه کسانی که بتوانند برنامه های ابلاغی را اجرا کنند، استفاده می کنیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه جز وظایف شهرداری است که با متکدیان برخورد کند، عنوان کرد: امسال زمینی برای کارتن خواب ها در نظر گرفتیم و در سال آینده نیز این زمین ساخته می شود تا این معضل هر چه بیشتر کم شود.

وی با بیان اینکه زیرساخت های گردشگری در اصفهان فراهم نیست، عنوان کرد: اصفهان از نظر هتل وضعیت مناسبی ندارد و ب دنبال این هستیم که زیرساخت ها در اصفهان فراهم شود.

نوروزی با اشاره به اقدامات انجام شده برای نوروز امسال، خاطرنشان کرد: یک سایتی طراحی شده است که افرادی که از سایر شهرها به دنبال سفر به اصفهان هستند، مکان اقامت خود را رزرو کنند.

شهردار اصفهان با اشاره به تجهیز نقاط گردشگری به زیرساخت های اینترنت، اظهار کرد: در حال حاضر در برخی از نقاط شهر از جمله میدان امام(ره) و ورودی های شهر، اینترنت استفاده کند.

وی با اشاره به آغاز کار ستاد خدمات سفر از ۲۶ اسفندماه، عنوان کرد: در طول ایام نوروز بالغ بر ۵۰۰ برنامه در ۲۶ نقطه شهر اجرا می شود که در بخش های فرهنگی، هنری و ورزشی اجرا می شود.

نوروزی با اشاره به راه اندازی نمایشگاه های صنایع دستی در اصفهانف عنوان کرد: اجرای موسیقی تک نوازی در برخی نقاط شهر در طول عید نوروز خواهیم داشت.

شهردار اصفهان با اشاره به اجرای بازی های نمادین چوگان در ایام عیدف خاطرنشان کرد: کمپینگ های اصفهان از جمله باغ فدک مانند سال های گذشته آماده پذیرایی از شهروندان است.

وی در رابطه با پروژه های مترو اصفهان، تصریح کرد: مترو براساس وعده های داده شده تا پایان سال به پایانه صفه می رسد.

نوروزی با بیان اینکه سرفاصله مترو در سال آینده به ۱۰ دقیقه می رسد، ادامه داد: یکشنبه هقته آینده به صورت نمادین اقتتاح خط مترو را خواهیم داشت.

شهردار اصفهان در رابطه با معضل آلودگی اصفهان گفت: رفع آلودگی یعنی باید ترافیک حل شود، مترو تدام داشته باشد و تالاب گاوخونی پر از آب شود و برای همه این اهداف باید کار شود.

وی ادامه داد: ما امیدواریم که زاینده رود به روزهای گذشته خود برگردد و به سهم خود در این زمینه هم نامه نوشتیم و هم مطالبه کردیم، البته ما استاندار یا مسئول آب نیستیم.

نوروزی با بیان اینکه اگر آب باشد سایه تهدید از سر این شهر رفع می شود، خاطرنشان کرد: در شرق ایجاد کمربند سبز، به معنای ایجاد یک دژ در مقابله با ریزگردها است.

شهردار اصفهان تاکید کرد: امیدواریم مسئله زاینده رود به نحوی حل شود که درختان صدساله اصفهان که هویت این شهر است نیز سیراب شوند.

وی با اشاره به سیاست های فرهنگی، عنوان کرد: شهرداری در سیاست های فرهنگی به دنبال این است که ضمن شاد بودن مردم، ارزش ها دینی را نیز رعایت کند.

نوروزی با بیان اینکه ارزش ها در طول زمان ممکن است دچار تغییر شوند، عنوان کرد: این ارزش ها ارزش های تغییر پذیر است، یکی سری شعائر دینی هم ارزش های ثابت است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه آزادی و عدالت ممکن است در هر زمان یک معنی داشته باشد، خاطرنشان کرد: شعارهای ما با ممک است با سلیقه برخی افراد متفاوت باشد.

وی با اشاره به انتقادات امام جمعه اصفهان در مورد تبلیغات شهرداری در دهه فجر، خاطرنشان کرد: پس از انتقادات امام جمعه اصفهان، تکمیلی های برای این تبلیغات اضافه شد.

برخی به جای به دست گرفتن ذره بین، مشکلات را به خود ما بگویند

نوروزی تصریح کرد: بعضی از افرادی که در جایگاه قضاوت باشند، باید در این زمینه انصاف به خرج دهند و عدالت و انصاف داشته باشند.

شهردار اصفهان تاکید کرد: سیاست های فرهنگی ما براساس موازین اسلامی و قانون اساسی است.

وی ادامه داد: گاهی نیازی نیست کسانی با ذره بین بنشینند و اقدامات را رصد کنند، به جای ایکه در تربیون های رسمی اعلام کنند، به ما بگویند تا رفع کنند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه رکود حاصل در بخش مسکن دست شهرداری ها را بسته است، اظهار کرد: امیدواریم با رونق بخش مسکن مسائل مربوط به ساختمان جهان نما، میدان امام علی(ع) و سالن اجلاس حل شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد تعداد مشاوران شهرداری و کارایی این مشاوران، عنوان کرد: تعداد مشاوران شهرداری اصفهان نسبت به دوره قبل کم شده است و به جای برخی از ای افراد، افرادی را اضافه کردیم.

نوروزی تصریح کرد: این مشاوران به بنده کمک کردند تا این جذب بودجه ۳۰ درصدی را به ۸۰ درصد برسانیم و این ها هزینه نیست، بلکه سرمایه است.

شهردار اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد کتابخانه های عمومی اصفهان، خاطرنشان کرد: نیم درصد باید به حساب انجمن کتابخانه های اصفهان واریز بشود، اما هیچ گاه این انجمن تشکیل نشده بود؛ این انجمن تشکیل شد و صاحب های امضا نیز مشخص شد.

وی با اشاره به صحبت های خود در زمان معارفه، خاطرنشان کرد: گاهی افراد برای این که دوست داشته باشند، عوام فریبی می کنند، اما این دوست داشتنی ارزشمند است که دور از این رذایل باشد.

نوروزی با بیان اینکه اگر نمی توانیم به شهروندان خدمت ارائه کنیم، آن ها را تکریم کنیم، اظهار کرد: کتابخانه های عمومی با شهرداری مشکلی ندارند، شهرداری نیز با کتابخانه های عمومی مکشلی ندارد و هر کس که به مردم خدمت کند، ما آن هرا تکریم می کنیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه تاکنون ۲۵ جلسه تحت عنوان اصفهان فردا برای هم اندیشی با صاحبان اندیشه داشته ایم، خاطرنشان کرد: در این جلسات کسانی حضور داشتند که متعلق به یک صنف، قوم یا گروه خاصی از جامعه هستند و بهترین شیوه برای شنیدن صدای مردم، ادامه روند کنونی است.

وی با اشاره متکدیان اصفهان خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از  این امر زمینی در نظر گرفته شده و محلی برای کارتن‌خواب‌ها و افرادی که مشکل دارند تا سال آینده ساخته می‌شود، مبلغ ۵ میلیارد پیش‌بینی شده تا هرچقدر امکان دارد این موضوع ساماندهی و کاهش یابد، بهزیستی و شورای شهر در این مسأله با جدیت ورود پیدا کرده اند و نتیجه تعاملات کاهش این‌گونه مسائل است.

نوروزی درباره استفاده از جوانان در شهرداری عنوان کرد: یقین داریم که متوسط سن نیروهای جدید کمتر است و در بین انها حضور چهره های جوان درصد بالایی را به خود اختصاص داده و درصدد تشکیل شورای مشورتی جوانان هستیم و تا کنون تمامی شعارهایی که در زمینه استفاده از جوانان و بالاخص بانوان داده شده، عملیاتی شده است، به دنبال ان هستیم که پول جایی مصرف شود که  کارآمدی و اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

وی درخصوص مساله گردشگری تصریح کرد: زیرساخت های گردشگری در اصفهان مناسب نیست، بخش هتل‌سازی خوبی تاکنون صورت نگرفته، برای نوروز امسال سایتی ساخته شده تا افرادی که قصد دارند به اصفهان سفر کنند در سایت مکان مورد نظر خود را رزرو کنند، دو ماه قبل برای نخستین بار به مسؤولان فاوا گفته شده که برای عید نوروز امسال نقاطی که به عنوان مرکز گردشگری است را به سیستم اینترنت مجهز کند که امکان استفاده از اینترنت مهیا شود و هرکس در آن نقاط به اینترنت وصل می شود و از فرصت ایجاد شده استفاده کند.

انتهای پیام/

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها