امروز: سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 30180
تاریخ انتشار: ۶:۱۹ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
چاپ این نوشته
Share
نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان:

امام جمعه اصفهان گفت: تداوم انقلاب به انقلابی ماندن مردم و روحانیت وابسته است، ایستادگی در مقابل ظلم و ستم شاخصه انقلابی بودن است

به گزارش مباحث، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد عصر امروز در همایش بزرگ حوزه انقلابی  که دراردوگاه شهدای درچه برگزار شده بود، اظهار کرد:در زمان پهلوی، را شاه با برگزاری مجالس روضه امام حسین به شدت مخالفت می کرد.

وی بیان کرد: دشمنان اسلام وانقلاب متوجه شده بودند که مجالس روضه امام حسین(ع) باعث بیدارسازی امت می شود لذا مخالفت می کردند، دشمن از روحیه انقلابی و ایستادگی در برابر خوی استکبار هراس داشت .

امام جمعه اصفهان ابراز کرد: انقلاب ما، برگشت به اسلام ناب محمدی است، یعنی همانطور یکه در زمان انبیا پیامبران تبلغی داشتیم امروز روحانیون پیامبران تبلیغی اسلام هستند.

آیت الله طباطبایی نژاد ابراز کرد: قطار انقلاب اسلامی درحال حرکت است، حال ممکن است درکوپه هایی از این انقلاب خلا ف ونواقصی وجود داشته باشدف انقلابی گری به معنای ایستاندن قطار از حرکت و یا تعویض قطار نیست، بلکه باید کوپه  های خراب را اصلاح کرد.

وی تریح کرد: ایستادگی در مقابل ظلم و ستم شاخصه انقلابی بودن است، افراد جامعه به نظر من سه دسته هستند، یا انقلابی هستند یا ضد انقلابی و یا غیر انقلابی، افرادی که قانون اساسی، ولایت فقیه و روحیه استکبار ستیزی  را قبول داشته باشند انقلابی هستند.

 

عضو خبرگان رهبری افزود: این روحیه نباید در حوزه علمیه رسوخ پیدا کند، این خواسته دشمن است، همه اهل بیت ما درمقابل ظالمان ایستادند و در این راه شهید شدند .

وی یادآور شد: بی تفاوتی در مقابل رحیه استکبار ستیزی و حمایت از ملوم یعنی همان اسلام امریکایی داشتن، اسلامی که فقط به فکر نمازو روزه و عبادت صرف است و  هیچ دشمنی ندارد.

مدیر حوزه علمیه اصفهان عنوان کرد: امام راحل با پیروزی انقلاب اسلامی در حقیقت باعث برگرداندن  ما به سمت اسلام ناب  محمدی با همه شاخصه هایش از جمله روحیه استکبار ستزی و انقلابی گری شد.

آیت  الله طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: بنی امیه، بنی عباس، آل سعود و آل خلیفه اسلام هایی دارند که هیچ کس دشمن آن نیست،  این همان اسلام آمریکایی است. پهلوی با نماز و روزه مخالف نبود، اما با روضه ابا عبدالله(ع) مخالف بود، یعنی می فهمید  که جلسات امام حسین(ع) افراد را منقلب می کند.

عضو خبرگان رهبری ابراز کرد: همه موجودات خدا عبادت خداوند رامی کنند، ولی تنها کسی رسالت خداوند را می تواند پیاده کند انسان است و این همان امنت الهی است که به انسان واگذار شد.

*طلاب و روحانیون بازوان امام در به ثمر نشستن انقلاب بودند

نماینده ولی فقیه در اصفهان خاطرنشان کرد: انقلاب ما، برگشت به اسلام ناب محمدی است، یعنی همانطوری که در زمان انبیا پیامبران تبلغیی داشتیم، امروز روحانیون پیامبران تبلیغی  اسلام هستند

وی با تاکید براینکه اصلاح جهان و پیاده کردن دستورات الهی در روی زمین و از بین بردن ستمگران و درمقابل ظالم ایستادن جز اسلام است، گفت: این مرام شیعه است، امام خواسته اهل بیت(ع) را به پشتوانه مردم و روحانیت اجرا کرد .

آیت الله طباطبایی نژاد عنوان کرد: روحانیون و طلاب با جان بر کف گرفتن، اعلامیه های امام راحل را در سطح کشور پخش می کردند، نقش روحانیت در پیروزی انقلاب اسلامی بی بدیل بود، طلاب و روحانیون بازوان امام در به ثمر نشستن انقلاب بودند.

مدیر حوزه علمیه اصفهان ادامه داد: روحانیون و حوزه های علمیه باید انقلابی بمانند تا مردم هم انقلابی بمانند و انقلاب باقی بماند، چرا که راهبر، راهنما و هادی انقلاب، روحانیت و حوزه علمیه است.

انتهای پیام/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها