امروز: دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 30177
تاریخ انتشار: ۵:۴۳ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
چاپ این نوشته
Share
آیت الله مهدوی:

عضو خبرگان رهبری گفت: داشتن زی طلبگی را از شاخصه های مهم انقلابی گری دانست و گفت: متاسفانه در روزها یاخیر حرف ها و مطالبی در فضای مجازی علیه مدیر حوزه علمیه اصفهان منتشر شده است ، من شهادت می دهم مدیر حوزه اصفهان زی طلبگی را در زندگی شخصی خود دارند و این برا یما باعث افتخار است.

به گزارش مباحث، آیت الله سیدابوالحسن مهدوی ظهر امروز در همایش بزرگ «حوزه انقلابی» حوزه علمیه اصفهان که در اردوگاه درچه از صبح تا عصر برگزار می شود، اظهار کرد: یکی از مهمترین سرمایه هایی که از امام راحل برای ما به یادگار ماندهاستف منشور روحانیت است.

وی با بیان اینکه منشور روحامیت درارای سخنان ارزشمندی است که امام راحل درعرصه های مختلف بیان کرده، گفت: محتوای کل همایش حوزه انقلابی باید از منشور روحانیت گرفته شود، منشور روحانیت بی بدیل است، شایسته است که در این همایش کارگروهایی برای ترویج منشور روحانیت تشکیل شود.

استاد حوزه افزود: پیروزی انقلاب اسلامی با حوزویان پیش رفت، لذا حوزه پرچمدار انقلاب است،روحانیون باید رنگ اسلام را به جامعه تزریق کنند بنابراین روحانیون باید پیشروی انقلاب باشند.

وی توضیح داد: حوزه انقلابی قید تاکیدی است نه تاسیسی، انقلابی بودن سخن جدیدی در حوزه علمیه نیست،در حوزه باید سه علم را فراگرفت، اولین تلاش ما در حوزه عقاید و علم کلام است.

امام جمعه موقت اصفهان عنوان کرد: دومین نیاز ما اخلاق خوب است، طلبه باید متخلق به اخلاق باشد، اگر حوزه نتواند طلبه را تربیت کند و با اخلاق نشوم، به درد حوزه نمی خورم، سومین نیاز ما فقه است.

وی با تاکید بر اینکه شرایط با گذشته تفاوت کرده است، امروزه نظام دست روحانیت است، اذعان کرد: در حال حاضر حکومت, دینی است، البته باید اعتراف کنیم هنوز تخلفات زیادی را برخی مسئولان مرتکب می شوند.

وی افزود: در جلسه ای که با رهبر انقلاب داشتیم فرمودند هیچ کس حق ندارد تخلف مسئولین درجه دو و سه مملکت را توجیه کند و بپوشاند، کما اینکه در حکومت امیرالمومنین هم نشد برخی مشکلات را حل کنند، نه اینکه نشود به جبر می شد ولی خود مردم نخواستند.

استاد حوزه خاطرنشان گرد: شناخت وظایف سیاسی و اجتماعی از جمله ارکان فقه در حوزه علمیه است که باید طلاب آن را بدانند،اگر طلبه ای بخواهد انقلابی نباشد بایستی خیلی از احکام را کنار بگذارد .

وی افزود: انقلاب اسلامی نیازمند به اسلام انقلابی است، انقلاب ما با اسلام و روحانیت آغاز شد و بقای آن هم با آنهاست، نقش اول انقلاب را امام داشتند و به دنبال آن حوزه علمیه در انقلاب همراه امام شد، این امر در کل دنیا هم بی نظیر است.

آیت الله مهدوی توضیح داد: روحانی انقلابی باید در درجه نخست دارای ایمان قوی باشد، باید به یقین برسیم، دوم بصیرت به معنای اطلاع داشتن از اتفاقات زمانه است، سوم خطوط حق و باطل را خوب بشناسد.

وی ادامه داد: شناخت جریان های سیاسی و اجتماعی ، خبره علمی بودن، عاقل و زیرک بودن و هر حقی را نگفتن و داشتن نگاه کلی به نظام و انقلاب و حوزه ها ی علمیه از جمله شاخصه های روحانی انقلابی است .

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: نباید رفتاری در لباس پیامبر داشته باشیم که آب به آسیاب دشمن بریزیم، بحث حفظ اتحاد بسیار بحث مهمی است، این امر از شاخصه های انقلابی گری است.

وی داشتن زی طلبگی را از شاخصه های مهم انقلابی گری دانست و گفت: متاسفانه در روزها یاخیر حرف ها و مطالبی در فضای مجازی علیه مدیر حوزه علمیه اصفهان منتشر شده است ، من شهادت می دهم مدیر حوزه اصفهان زی طلبگی را در زندگی شخصی خود دارند و این برا یما باعث افتخار است.

انتهای پیام/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها