امروز: سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 30104
تاریخ انتشار: ۱:۱۵ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۳
چاپ این نوشته
Share
رئیس کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد استان اصفهان:

حجت الاسلام معتمدی گفت: ارتباط میان میان مسجد، خانواده و مدرسه یک ارتباط معنادار است که عامل جذب جمعیت حداکثری به مساجد است، امروز با گذشت ربع قرن تلاش در این کانون های فرهنگی باید به سمت ایجاد برنامه های جذاب پیش برویم.

به گزارش مباحث، حجت‌الاسلام رمضانعلی معتمدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری به  مناسبت بیست و پنجمین سال تاسیس کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد در ۱۸ اسفندماه، اظهار کرد: در ۱۸ اسفند ماه ۷۱، مصوبه تشکیل کانون های فرهنگی و هنری مساجد  توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی، با هدف راه کاری موثر برای مقابله با تهاجمات فرهنگی، مصوب شد.

وی بیان کرد: بر اساس این مصوبه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مکلف به فراهم‌سازی بستر لازم برای تاسیس کانون‌های فرهنگی، هنری در مساجدی که ظرفیت و قابلیت لازم را دارند، شد، در حقیقت تشکیل کانون های فرهنگی و هنری مساجد برای مقابله با تهاجم های فرهنگی دشمن  و تعمیق معارف دینی بود.

رئیس کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد استان اصفهان با اشاره به اینکه تا کنون بالغ بر ۲۲ هزار  کانون فرهنگی و هنری مساجد  در سطح کشور راه اندازی شده است، تاکید کرد:  استان اصفهان تا اواخر سال ۹۶ با تشکیل بیش از ۱۹۰۰ کانون فرهنگی، رتبه نخست را در کشور کسب کرده است، به همین مناسبت فردا عصر مراسم تجلیل از فعالان  کانوهای فرهنگی و  هنری مساجد برگزار می شود.

وی تصریح کرد: مسجد ددر تراز انقلاب باید دارای کارکردهای متنوعی باشد تاموجبات جذب جوانان و خانواده ها را فراهم سازد، مساجد باید به فضایی برای گفت وگو های علمی ودینی تبدیل شوند و جلسات قرآنی به صورت مستمر در آنها برگزار شود.

حجت الاسلام معتمدی خاطرنشان کرد: مساجد یکی از بهترین محیط ها برای تربیت حفاظ قرآن که مطالبه رهبری است، حضور در مساجد باید به عنوان یک نیاز اصلی در سبد نیازهای خانواده ها قرارگیرد.

وی ارتباط میان میان مسجد، خانواده و مدرسه یک ارتباط معنادار است که عامل جذب جمعیت حداکثری به مساجد است، امروز با گذشت ربع قرن تلاش در این کانون های فرهنگی باید به سمت ایجاد برنامه های جذاب پیش برویم.

رئیس کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد استان اصفهان افزود: در سال ۹۷ دو اتفاق مهم برا ی کانون های فرهنگی وهنری رقم می خورد، نخست ایجاد هیئت های اندیشه ورز در کانون های فرهنگی و هنری مساجد است که در حکم همان اتاق های فکر متشکل از اساتید، جوانان و ائمه جماعات محلات برای گفتمان پیرامون مشکلا ت فرهنیگ، اقتصادی و تربیتی محل ها است.

وی اضافه کرد: راه اندازی پرتال جامع کانون های فرهنگی هنری مساجد دیگر اتفاق مبارک در سال ۹۷ خواهد بود که ارتباط میان مساجد را در سطح کشور و محیط جهانی نت فراهم می سازد و امکان تبادل افکار برقرار می شود.

حجت الاسلام معتمدی توضیح داد: در حال حاضر بالغ بر ۱۹۰ هزار نفر در قالب عضو کانون های فرهنگی و عضویت کتابخانه ها با کانون های فرهنگی، هنری مساجد همکاری ومشارکت دارند.

وی با تاکید براینکه در بیش از ۴۰ مصلای نماز جمعه تحت اشرافیت ائمه جمعه شهرستان، کانون های فرهنگی و هنری مسجد راه اندازی شده است، گفت: مساجد در پیروزی انقلاب سهم و نقش پررنگ داشته است و امروز باید نقش و سهم مساجد به همان شکل باشد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها