امروز: پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 30068
تاریخ انتشار: ۱:۳۹ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
چاپ این نوشته
Share
در همایش طلاب شاهد و ایثارگر حوزه علمیه اصفهان مطرح شد:

همایش طلاب شاهد و ایثارگر حوزه علمیه اصفهان به همت حوزه علمیه اصفهان و بنیاد شهید استان اصفهان به منظور انتخاب شورای مرکزی مجمع عمومی برای پیگیری مطالبات طلاب و روحانیون شاهد برگزار شد.

به گزارش  مباحث، داریوش وکیلی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان پیش از ظهر امروز در همایش طلاب شاهد و ایثارگر حوزه علمیه اصفهان اظهار کرد: جایگاه والا و ارزش شهید بر طبق روایات و احادیث متعدد نبوی بر کسی پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه ما آیات و روایات متعددی برای غبطه خوردن افراد به جایگاه والای شهید در روز قیامت داریم، گفت: یکی از نکات مهم این است که ما بازماندگان از مسیر شهادت، سعی کنیم به توصیه‌ها و سفارش‌های آن‌ها عمل کنیم.

وکیلی ابراز کرد: برای عمل کردن به توصیه‌های شهدا باید به سراغ وصیت‌نامه‌های آن‌ها برویم، در این وصیت‌نامه‌ها موارد متعددی ذکر شده است و مطالبی بیان شده که اگر به آن‌ها عمل کرده بودیم امروز شاهد بسیاری از مشکلات نبودیم.

وی اذعان کرد: وقتی وصیت نامه شهدا را یک بررسی اجمالی، متوجهمی شویم نخستین درخواست و مطالبه شهدا از همه، پشتیبانی از ولایت‌فقیه است، همه شهدا به اتفاق بر این امر تأکید داشته‌اند که تنها راه نجات و مصون ماندن از فتنه‌ها، این امر است.

وی بیان کرد: توصیه به نماز اول وقت و نماز شب، توصیه به مسئولین برای قدردانی از مردم بی‌بدیل ایران و انجام خدمت صادقانه به آن‌ها از دیگر مواردی است که در وصیت‌نامه‌های شهدا آمده است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران اصفهان یادآور شد: حفظ و تقویت وحدت از جمله مهم‌ترین توصیه‌هایی است که همه شهدا در وصیت‌نامه‌های خود به مردم ایران داشته‌اند، امروز بیشتر از هر زمان دیگر ضرورت این امر مهم را در حفظ انقلاب اسلامی درمی‌یابیم.

در ادامه حجت‌الاسلام حسن غزالی، مسئول برگزاری این همایش ابراز کرد: راه‌اندازی واحدی مستقل در مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان به نام واحد شاهد و ایثارگران به منظور تحقق مطالبات به حق خانواده بزرگ طلاب و روحانیون شاهد و ایثارگر است.

وی اذعان کرد: برای پیگیری امور تربیتی، فرهنگی، تحصیلی و آموزشی خاصه طلاب و روحانیون شاهد و ایثارگر باید گروهی تحت عنوان شورای مرکزی مجمع عمومی از سوی اعضا انتخاب شوند.

مسئول همایش طلاب شاهد و ایثارگر حوزه علمیه اصفهان عنوان کرد: انتخاب صحیح افراد و شورای مرکزی تازه‌نفس و جدی در امر انجام خدمت باعث تحقق خواسته‌های طلاب و روحانیون شاهد و ایثارگر از بنیاد می‌شود.

وی افزود: کمک به رشد علمی طلاب شاهد و ایثارگر جزء سیاست‌های اصلی حوزه علمیه اصفهان و بنیاد شهید استان است که براین مبنا ارزیابی همه طلاب در حال تحصیل احصا تصمیماتی اتخاذ شده است.

گفتنی است که در پایان مراسم مراسم انتخابات دو سالانه این مجمع عمومی برگزار شد و همچنین هفت نفر از  روحانوین و طلاب شاهدو ایثارگر برتر حوزه علمیه اصفهان با اهدا لوح تقدیر و جوایزی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها