امروز: پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 30034
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۶ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۹
چاپ این نوشته
Share
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان:

امام جمعه اصفهان گفت: دشمن درصدد ترویج فرهنگ سکولار در میان آحاد جامعه خاصه طلاب و حوزه های علمیه است، بنابراین وظیفه روحانیت براساس اصول اسلام ناب حضر فعال در متن و بطن نظام است.

به گزارش مباحث، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد پیش از ظهرامروز در بازدید خود از مدرسه علمیه دارالحکمه باقرالعلوم در تشریح مهمترین وظایف طلاب و روحانیت در شرایط فعلی اظهار کرد: یکی ازمهمترین وظایف طلاب و روحانیت براساس روایات معصومین، ایستادگی در برابر خطوات شیطان است.

وی با بیان اینکه ترک نماز، ترویج گناه و ندادن خمس و زکات بخشی کمی از توطئه های ابلیس علیه مومنین است، گفت: امروزه شیطان توسط ابزار دشمن و استکبار درصدد ترویج فرهنگ سکولار در جامعه ومیان طلاب و حوزه های علمیه است.

*دشمن درصدد سکولار کردن جامعه  و حوزه علمیه است

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان افزود: شبه سازی علیه اعتقادات و چرایی حضور فعال روحانیت در جامعه اسلامی یکی از فتنه هایی است که شیاطین در جامعه امروز مطرح می سازند، پیوند سیاست و دیانت جز اصول اسلامی و عقیدتی ما است.

وی با تاکید برعدم جدایی سیاست و دیانت در نظام اسلامی خاطرنشان کرد: روحانیت و طلاب باید در متن و بطن جامعه اسلامی باشند و باتکیه بر اصول اسلامی وعقیدتی مانع از تحقق نقشه های شیطان و دشمن شوند.

امام جمعه اصفهان بیان کرد: سیره معصومین و خط امام راحل به ما می آموزد که طلاب و روحانیت وظیفه دارند روزنه هایی که شیطان امکان حضور و خدعه علیه مومنین را دارد شناسایی و با تثبت و تقویت اعتقادات مانع از این خواسته دشمنان شود.

وی عنوان کرد: این تصوری که روحانیت منحصر به محراب، نماز و مسجد است و نباید درارکان نظام اسلامی دخالت داشته باشد، غلط و از سوی دشمن برنامه ریزی شده است، هیچ فردی چون روحانیت آگاه به سیاست دینی نیست.

آیت الله طباطبایی نژاد ابراز کرد: طلاب و روحانیون به عنوان مرزبانان دین محسوب می شوند و باید از شریعت اسلام در هر عرصه ای دفاع کنند.

در پایان برخی از طلاب به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در راستای ارتقای کمی و کیفی حوزه علمیه اصفهان پرداختند.

انتهای پیام/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها