امروز: پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 30021
تاریخ انتشار: ۲:۱۳ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۷
چاپ این نوشته
Share
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان:

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان گفت: مطالعه و کتاب‌خوانی مستمر و برنامه‌ریزی‌شده جزء سیره بزرگان دینی و رهبر جامعه ما است، بر طلاب فرض است که چنین عمل کنند.

به گزارش مباحث، حجت‌الاسلام سید مهدی ابطحی پیش از ظهر امروز در دومین جشنواره «کتاب یار» حوزه علمیه خواهران و تجلیل از نفرات برگزیده، اظهار کرد: جشنواره «کتاب یار» یکی از برنامه‌های سالانه حوزه علمیه خواهران است که این جشنواره به‌صورت مسابقه‌ای ویژه طلاب خواهر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره در حقیقت راهکاری به منظور تشویق نسل جوان طلبه به سمت افزایش سرانه مطالعه و فرهنگ کتاب‌خوانی است، گفت: یکی از تأکیدات همیشگی رهبر معظم انقلاب تقویت این فرهنگ کتاب‌خوانی است و از پایین بودن سرانه مطالعه در کشور ابراز گلایه‌مندی می‌کنند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان تصریح کرد: تشویق افراد به سمت مطالعه و کتاب‌خوانی وظیفه‌ای بر دوش همه آحاد مردم و نهادها جامعه است، کتاب یار صدیقی است که چنانچه از آن بهره‌مند شویم می‌تواند ضامن سعادت باشد.

وی افزایش مطالعه و فرهنگ کتاب‌خوانی را یکی از ضروریات جامعه امروزی دانست و افزود: ترویج این فرهنگ باعثت ارتقا سطح کیفی فرهنگ جامعه و آحاد افراد خواهد شد، نسل نوجوان باید از سنین کم به این فرهنگ عادت کنند.

حجت‌الاسلام ابطحی خاطرنشان کرد: مطالعه و کتاب‌خوانی مستمر و برنامه‌ریزی‌شده جز سیره بزرگان دینی و رهبران جامعه اسلامی ما است، بر طلاب فرض است که چنین عمل کنند.

وی بهره‌مندی از فرصت‌های پنج‌دقیقه‌ای و ۱۰ دقیقه‌ای و به اصطلاح وقت‌های سوخته در طول روز را برای مطالعه و کتاب مفید دانست و عنوان کرد: ما در کشور به حمدالله از لحاظ تجهیزات کتابخانه‌ای، تعدد کتاب و موضوعات و در دسترس بودن کتاب غنی هستیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان ابراز کرد: ایجاد و توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌های مدارس علمیه خواهران از جمله سیاست‌های اصلی ما است، ترغیب و تشویق طلاب به مطالعه کتاب‌های مختلف در موضوعات متنوع و حتی خارج از درسی را جز اصول خود قرارداده ایم.

وی در پایان اظهار کرد: براین اساس سال گذشته بالغ بر ۱۰ هزار نفر در مسابقات کتاب‌خوانی حوزه علمیه خواهران مشارکت داشته‌اند که دستاوردی بزرگ است.

انتهای پیام/

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها