امروز: پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 30015
تاریخ انتشار: ۲:۳۹ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۶
چاپ این نوشته
Share
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان گفت: شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم امسال با ویژگی منحصر به فرد نسبت به سال‌های گذشته برگزار می‌شود، چراکه برای اولین سال، این آزمون مشترکا توسط وزارت فرهنگ وارشاد و سازمان اوقاف در سطح کشور برگزار می‌شود.

به گزارش مباحث، حجت‌الاسلام محمدعلی در نشست خبری شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم که در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزارشده بود، اظهار کرد قرآن کتاب هدایت و زندگی است و همواره حرکت بر این مسیر را ضامن سعادت می‌دانیم.

وی با تأکید بر اینکه تمسک به قرآن و عترت ضامن سعادت بخش بشریت است، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بر این مبنا مسیری را پیش روی متولیان و مسئولان قرآنی کشور قرار داده‌اند که باید با تلاش همگانی محقق شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان افزود: تربیت حداقل ۱۰ میلیون نفر حافظ قران کریم مطالبه رهبری است که برگزاری آزمون‌های حفظ قران کریم در این سال‌ها براین اساس صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران بر مبنای قرآن و دستوارت قرآنی شکل گرفته و شایسته است حداکثر تلاش همگانی برای ترویج فرهنگ قرآنی در کشور انجام گیرد، گفت: یکی از مهم‌ترین عرصه‌های فرهنگی، فعالیت‌های قرآنی است.

حجت‌الاسلام انصاری ابراز کرد: شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم امسال با ویژگی منحصر به فرد نسبت به سال‌های گذشته برگزار می‌شود، چراکه برای اولین سال، این آزمون مشترکا توسط وزارت فرهنگ وارشاد و سازمان اوقاف در سطح کشور برگزار می‌شود.

وی با ابراز مسرت نسبت به تحقق این امر توضیح داد: در سال‌های گذشته هر نهاد و ارگان متولی فعالیت قرآنی خود شخصاً اقدام به برگزاری این آزمون می‌کرد که چندان مناسب نبود ولی امسال با وحدت و انسجام صورت گرفته، این آزمون به صورت متمرکز برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام انصاری اضافه کرد: امسال شاهد رشد قابل قبولی در امر تعداد ثبت نام کنندگان در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، هستیم، گرچه معتقدیم هنوز باید تلاش بیشتری صورت گیرد و تعداد نفرات بیشتری از آحاد جامعه دراین طرح ملی حفظ قرآن کریم شرکت کنند.

وی اذعان کرد: سیاست و اصول ما این است که در کنار فعالیت‌های قرآنی توجه به اهل‌بیت و عترت موردنظر باشد، باید تلاش کرد فرهنگ قرآن و اهل‌بیت و سبک زندگی اسلامی در بین مردم ایجاد شود.

آزمون کتبی سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در تاریخ ۱۰ اسفندماه و آزمون شفاهی آن ۱۲ تا ۱۸ اسفندماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها