امروز: پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 30010
تاریخ انتشار: ۱:۴۵ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۶
چاپ این نوشته
Share
مدیر کل اوقاف و امور خیریه اصفهان:

مدیر کل اوقاف و امور خیریه اصفهان گفت: شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم به عنوان بزرگترین رویداد قرآنی سال در ۱۰ اسفندماه برگزار می شود، تقویت وحدت و انسجام برنامه های قرآنی در سطح کشور مهمترین هدف از برگزاری این رویداد است.

به گزارش مباحث،حجت الاسلام رضاصادقی پیش از ظهر امروز در نشست خبری شانزدهمین آزمون سراسری حفظ ومفاهیم قرآن کریم اظهار کرد: هر ساله آزمون حفظ قرآن کریم توسط متولین آن به صورت مجزا برگزار می شود که اداره اوقاف استان هم براین مبنا انجام وظیفه می کرد.

وی با بیان اینکه امسال برای نخستین سال آزمون سراسری حفظ ومفاهیم قرآن کریم به صورت متمرکز و تجمیعی با ریاست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دبیری مدیر کل اوقاف هر استان برگزار می شود، تصریح کرد: در این دوره از آزمون، اغلب موسسه ها و فعالان قرآنی استان گردهم آمده و ندای وحدت و انسجام سرداده شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه اصفهان ضمن ابراز خوشحالی از به اتمام رسیدن فعالیتهای موازی کاری دستگاه ها و نهادهای مختلف در زمینه برگزاری آزمون حفظ قرام کریم، گفت: در شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قران کریم ۲۹ هزار و ۳۴۸ نفر از اصفهان در رده های مختلف ثبت نام کرده اند.

وی افزود: براساس آمار و اطلاعات، ۲۳ هزار ۵۳۳ نفر از این تعداد ثبت نام کنندگان خواهر و ۵ هزار ۸۱۵ نفر برادر هستند، همچنین مسن ترین فرد شرکت کننده پیرمردی ۷۶ ساله و کم سن ترین شرکت کننده دختری سه ساله در رشته حفظ جزء ۳۰ است.

حجت الاسلام صادقی با تاکید براینکه در آزمون امسال استقبال خوبی از سوی علاقه مندان شده است، به نحوی که اصفهان حائز رتبه دوم در کشور از لحاظ تعداد نفرات ثبت نامی است، عنوان کرد: پس از شهرستان اصفهان، شهرستان های کاشان و شاهین شهر رتبه های دوم و سوم را از لحاظ تعداد نفرات ثبت نامی در سطح استان را کسب کرده اند.

وی یادآور شد: حدنصاب قبولی در آزمون شفاهی ۷۵ از ۱۰۰ و حد نصاب قبولی در آزمون کتبی ۷۰ به بالا است که به تمامی شرکت کنندگانی که امتیاز بالای ۹۵ را کسب کنند، لوح تقدیر اعطا شود.

مدیر کل اوقاف وامورخیریه اصفهان خاطرنشان کرد: در بخش آزمون کتبی تعداد ۲۰ هزار ۷۹۴ نفر در کل استان و در بخش شفاهی ۸ هزار و ۵۵۳ نفر ثبت نام کرده اند.

وی عنوان کرد: شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم به عنوان بزرگترین رویداد قرآنی سال در ۱۰ اسفندماه برگزار می شود، تقویت وحدت و انسجام برنامه های قرآنی در سطح کشور مهمترین هدف از برگزاری این رویداد است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه اصفهان خاطرنشان کرد: سنجش وارزیابی کمی وکیفی عملکردی موسسه ها، آموزشگاه ها و مراکز قرآنی کشور، ایجاد انگیزه در میان عموم جامعه برای فراگیری و معارف قرآن و استانداردسازی وجهت دهی آموزش های قرآنی در مراکز قرآن از دیگر اهداف تعیین شده است.

وی ادامه داد: تکمیل و بروزرسانی بانک جامع اطلاعات قرآن کشور، شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای درخشان قرآنی به ویژه سنین جوانان ونوجوانان از دیگر اهداف است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها